BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Efe - İnönü Tıp Fakültesi

1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Dışarıda parıltılı güneşin etrafa ışık saçtığı güzel bir cuma gününde, hastanemizde yatan prens ve prenseslerimizle vakit geçirmek için hastanenin yolunu tuttuk. Onlarla pencereden giren güneş ışığının bize verdiği enerjiyle oyunlar oynamanın öyle güzel bir enerjisi vardı ki! Bakalım hangi miniğimizle tanışacaktık bugün.


Tatlı mı tatlı yetenekli mi yetenekli üç yaşındaki Yusuf Efe o günkü tanıştığımız miniğimizdi. Kendisi hastanemizin Çocuk Nefroloji bölümünde Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) sebebiyle yatıyor. Biz odaya girer girmez öyle heyecanlandı ki annesinin yedirdiği yemeği çabucak bitirdi ve şeker çocuğumuzla oyunlar oynamaya başladık. Yusuf Efe’yle biraz boyama yaptık. Boyama yaparken miniğimizin parlayan gözü hep oyun hamurundaydı. Biz de bu sebepten oyun hamuruyla oynamaya başladık ve miniğimizin neşesini artırdık. Öylesine yetenekliydi ki Yusuf hamurla oynarken! Çıkardığı şekiller, hamuru yuvarlaması onun yetenekli bir hamur ustası olduğunun birer kanıtıydı sanki. Bize kurabiyeler, acı biberler, kardan adamlar ve daha nice şekiller yaptı. Bunları yaparken miniğimizin bizimle sohbetleri hep kahkahalarla sonlanıyordu. Sohbetimiz sırasında öğrendik ki Yusuf’un bir ilgi alanı daha varmış o da top oynamakmış. Zaten onunla oynarken topa çevirdiği oyun hamuruyla öyle isabetli atışlar yapıyordu ki, futbolu da çok sevdiğini anlamalıydık. Futbol oynarken de sol ayağını kullanıyormuş Yusuf. Kim bilir belki de geleceğin futbolcusuyla tanışmışızdır. ;) Biraz vakit geçirdikten sonra Yusuf'a çok sevdiği, istediği bir şey olup olmadığını sorduk o da bize “Şimşek Mcqueen Uzaktan Kumandalı Robota Dönüşebilen Araba” istediğini söyledi. Yusuf’tan dileğini aldıktan sonra tam çıkmaya hazırlanırken bize yine gelin yine oynayalım demeye başladı minik prensimiz. Ona söz verdik tekrar oynamaya geleceğimize. 

Sizler de günümüzü güzelleştiren bu minik kahramanımızın dileğini gerçekleştirip oyunlarına daha da heyecan katmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: