BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yaser - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mükemmel bir havanın bize eşlik ettiği, güneşin bize göz kırptığı bu güzel günde hastanenin yolunu tuttuk. Bakalım bugün tanışacağımız şeker çocuğumuz kim olacaktı? Şeker demekte çok haklıyız çünkü Yaser öylesine tatlıydı ki, şeker yanakları al aldı. Yaser 5 yaşında bir miniğimiz ve Karaciğer Nakli servisinde yatıyor. Miniğimiz Karaciğer Transplantasyonu (Karaciğer nakli) sebebiyle hastanemizde kalıyor. Yaser bizi görünce öylesine sevindi ki bizim heyecanımız sevincimiz en az on kat arttı diyebiliriz. Hemen birbirimize alıştık ve boyama yapmaya başladık Yaser’imizle. Seçtiği renklerle öyle güzel renkleniyordu ki boyama kitabımız! Sonunda rengarenk sayfalar ortaya çıkmıştı. Daha sonra miniğimizin canı Puzzle ile oynamak istedi. Biraz oynadıktan sonra miniğimizin ilgisine dayanamayıp tekrar boyama kitabına döndük. Annesinin de yardımıyla neredeyse tüm boyama kitabını birlikte boyadık bu sefer Yaser'le. Bir de aramızda bir işaret oluşturduk şeker çocuğumuzla: eğer beğenirse eliyle "Oldu." işareti yapıyordu bize. Öyle keyif aldık ki onun o tepkisiyle kahkahalara boğulduk. Zaten onun o güler yüzü odada kim olsa onu mutlu eder, canladırırdı. Geçirdiğimiz güzel vakit sonrasında sıra dilek almaya geldiğinde tatlı miniğimiz “Kırmızı uzaktan kumandalı araba” istedi. Canımız Yaser’imizin dileğini aldıktan sonra onun o güler yüzü eşliğinde her ne kadar gitmeyi istemesek de el sallayarak odadan ayrıldık. Siz de tatlı çocuğumuz, biricik Yaser’imizin dileğini karşılamak onun o bal gülümsemesine ortak olmak ister misiniz?

Güneşli mi güneşli güzel bir günde minik Yaser’imizin hediyesi bize ulaştığında o kadar mutlu olduk ki! Hemen Yaser’imizin ailesiyle iletişime geçtik ve bize hastaneye ne zaman geleceklerinin belli olmadığını söylediler. Biz de hiç vakit kaybetmeden prensimizin hediyesini kargoyla gönderdik. Hediyesi Yaser’e ulaştığında öylesine sevinmiş ki, hemen incelemeye oynamaya başlamış. Yaser’imizin hediyesini alan, onu böylesine sevindiren gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: