BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yakup - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Nefroloji servisinde 6 yaşındaki Yakup'la tanıştık. Yakup Kronik Böbrek Yetmezliği ( Böbreklerin zamanla işlevini kaybetmesi) tanısı nedeniyle hastanemizde bulunuyor. Bizleri büyük gülümsemesi ve güzel enerjisiyle karşıladı minik arkadaşımız. Oyun oynayacağımızı söyleyince çok heyecanlandı ve hemen başlamak istedi. Boya yapmayı çok seviyormuş Yakup. İlk önce boya kalemlerimizle boyama yaptık. Sonra oyun kartlarımızdaki resimleri inceledik. Bu arada köfte yemeyi çok sevdiğini ve büyüyünce aşçı olmak istediğini öğrendik. Dileğini öğrenmek istediğimizde ise boyama kitabındaki motorsiklet, karar verme aşamasında Yakup’a yardımcı oldu ve  Yakup’un dileği  “Üzerinde Adam Olan Oyuncak Motorsiklet”  oldu. Siz Yakup'un dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? 

Bugün Yakup'un hediyesini teslim etmek için ziyaret ettik. Koridorda bizim gelmemizi bekliyordu. Hediyesini gördüğünde çok mutlu oldu. Hemen oyuncak motorsikletiyle oynamaya başladı. Tam olarak istediği oyuncakmış. Bu, yüzünde kocaman bir gülümsemeyle kendini gösterdi. Yakup'un yüzündeki bu kocaman gülümsemeye katkınız için teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: