BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Uygar - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

MERHABALAR! :) Bugün dünyalar tatlısı miniğimiz Uygar'ı Onkoloji servisinde ziyaret ettik. Geleceğin polislerinden olacak olan miniğimiz Uygar 5 yaşında. Uygar'ın  ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi olduğunu öğrendik. Tatlı prensimiz ile oynayarak günümüzü muhteşem bir güne dönüştürdük. Götürdüğümüz Yapbozlarla, boyalarla ve boyama kitabıyla oldukça eğlenceli vakit geçirdik. Öncelikle futbol maçı yapan çocukların olduğu Yapbozumuzu yapmaya karar verdik. Yapbozumuzun her parçasını taktığında Uygar'ı sevinçle alkışladık. Yapbozdaki çocuklara miniğimizle birlikte isimler verirken de çok eğlendik. Oyun oynarken de bir yandan Uygar ile sohbet ettik. Bize gelecekte polis olmak istediğinden, en sevdiği hayvanın kurt olduğundan, tuttuğu takımın Galatasaray olduğundan bahsetti. Miniğimizle birlikte hangi hayvanın nasıl ses çıkardığını taklit ederken de oldukça eğlenceli anlar yaşadık çünkü Uygar taklitte gerçekten çok iyiydi. Sohbetimiz o kadar güzeldi ki bir dahaki ziyaretimizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Son olarak miniğimizin dileğini sorduğumuzda "Oyuncak polis arabası" istedi. Siz de geleceğin polisi olacak olan miniğimiz Uygar'ın dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessümün bir parçası olmak ister misiniz?

Yaz mevsiminin getirdiği tatil havasının içimizi kıpır kıpır ettiği şu günlerde minik dostumuz Uygar'ın hediyesinin geldiğini öğrenmek içimizdeki kıpırtının daha da artmasına neden oldu. :) Uygar'ı bekletmemek için hediyesi uzaktan kumandalı polis arabasını kaptığımız gibi Onkoloji servisindeki odasına koştuk. İçeri girdiğimizde miniğimiz yemek yediği için yemeğini bitirmesini beklerken biraz sohbet ettik. Yemeğini yedikten sonra hediye paketini heyecanla açan Uygar oyuncağını görünce pek mutlu oldu. Merakla incelemeye başladı oyuncağının parçalarını. O oyuncağını keşfederken biz de onun bu mutlu anlarına şahitlik edebildiğimiz için ne kadar şanslı olduğumuzu düşünüyorduk. Küçük prensimiz Uygar'ı bu denli mutlu eden ve yüzündeki gülücüklere vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: