BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Umut - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Umut'la tanışacak olmanın verdiği heyecanla koridorda ilerliyoruz. Odalarına sığmayan çocuklar koridorlara taşmış oyun oynuyorlar. Umut da aralarında. Elimizdekileri görünce biraz da bizimle oynamak istemiş olacak ki hemen yanımıza geliyor. Odasına geçiyoruz ve hemen kaynaşıyoruz. Kronik Böbrek Yetmezliği(Böbreğin fonksiyonlarını yerine getirememesi) tanısı konulan 4 yaşındaki Umut'un kocaman gülümsemesi bizi kendine hayran bırakıyor. İlk olarak kartlarımızla 10'a kadar saymayı öğreniyoruz. Sonrasında kağıtlarımızla uçak ve gemi yapıyoruz. Gemimizin adı Umut Gemisi oluyor. Uçağımızın adının da Mustafa olmasını istiyor Umut. Kardeşiymiş ve bu uçağı ona götürecekmiş koca yürekli Umut...

Zaman ilerledikçe kamyon şoförü olmak istediğini öğreniyoruz Umut'un. Ona dileğini sorduğumuzda oyuncak bir kamyon istediğini söylüyor. Umut'umuzun isteğini gerçekleştirip tebessümünde katkınızın olmasını ister misiniz? 


Bugün Umut'un hediyesini teslim ettik. Koridorda bize doğru gelirken bizi tanıdı. O da hediyesini bekliyordu. Birazcık sıkılmış gibiydi ama oyuncak kamyon onun mutlu olması için yeterliydi. Kocaman tebessümünü görmek bizi de mutlu etti. Umut'umuzun mutluluğuna katkınızdan dolayı teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: