BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Tuana Zeynep - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde Onkoloji servisinde tedavi gören tatlı mı tatlı bir miniğimizle tanıştık. Adı Zeynep, 9 yaşında. ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde misafir olarak bulunmakta.  Zeynep’in odasına girmemizle onun yaşadığı mutluluk bizlere de fazlasıyla geçti ve bir an önce başladık tanışmaya arkadaşımızla. Oyunlar oynadık. Boyama yaptık,origami yaptık, tabak boyama yaptık yani çok ama çok eğlendik miniğimizle. Boyama yapmayı çok sevdiğini söyledi ki mükemmel boyamalarından da belliydi zaten. Bunları yaparken bir yandan da sohbet ettik ve doktor olmak istediğini öğrendik. Kardeşleriyle beraber doktor olup insanlara faydalı olmak istiyormuş miniğimiz. Bunları duyunca çok sevindik ve çok başarılı bir doktor olması temennilerimizi ilettik. Arkadaşımızın dileğini sorduğumuzda ise “Pembe Bisiklet” cevabını aldık. Peki siz Zeynep’in  bu dileğini gerçekleştirip, bisikletiyle çıkacağı güzel yollarda ona eşlik etmek ister misiniz?

Yağmurun çiselediği serin bir günde Zeynep'in hediyesini teslim etmek üzere yola çıktık. Hediyesinin geldiğini öğrendiği anda çok sevinen miniğimiz bisikletini görünce havalara uçtu. Biz de onun gülümsemesiyle sıcacık olduk tabi. :) Miniğimizin gülümsemesine vesile olan gönüllümüze bizler de teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: