BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Serkan - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuğun yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladığı günlerden birinde elimize oyunlarımızı alıp "Bugün acaba kiminle tanışacağız?" diye düşünürken Endokrinoloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde hem tatlı hem akıllı olan miniğimiz Serkan ile tanıştık. Serkan 13 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte olan bir miniğimiz. Satranç oynamayı çok seven ve çok iyi oynayan Serkan ile satranç oynamak gerçekten zorlu bir süreçti çünkü oynarken yaptığı hamlelerle çok zekice düşünüp bizi kolayca yendi. Toplam 10 hamle bile olmadan bize şah çekti ve biz farkında bile olmadan bizi yendi. Yüzünde zaferin verdiği dünyalar dolusu gülümseme oluştu. Bir yandan satranç oynayıp bir yandan sohbet ederken Serkan'ın gelecekte asker olmak istediğini öğrendik ve ziyaretimizin sonuna doğru miniğimize bir dilek hakkı sunduk. Miniğimiz boş zamanlarda sokakta bisikletiyle gezmek istediğini ve "Siyah bisiklet" istediğini bize söyledi. Sizde Serkan'ın dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Güneşli ama biraz da soğuk bir Malatya sabahına uyandığımızda Serkan'ın dileğinin elimize ulaştığı haberini aldık. Çok sevindik ama bu habere bizden daha çok sevinecek ve heyecanlanacak biri olduğunu bildiğimizden hemen Serkan'ın ailesiyle iletişime geçtik. Annesiyle konuştuğumuzda hastaneye kontrole geleceklerini söyledi. O gün geldiğinde hemen Serkan’ın yanına gittik. Serkan'ı gördüğümüzde çok heyecanlıydı. Heyecanı gözlerinden okunuyordu. Bisikletini teslim ettiğimizde çok sevindi. Hemen bindi ve fotoğraf çekmek istedi. Ne kadar mutlu olduğunu gözlerinde görüyorduk. Serkan'ın dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: