BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Şennur - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Ekim ayının sonuna yaklaşmışken hadi  boyaları, defterleri alalım ziyarete gidelim diyerek, hızlıca hastanemizin yolunu tuttuk. Daha miniğimiz Şennur'un odasına girmeden kapıda kendisinin renkli boyalar ile adını yazdığı bir kağıdın asılı olduğunu gördük. Tabi hemen içeriye girmek için sabırsızlanıp çalıverdik hem miniğimizin kalbinin hem de odanın kapısını. İçeride tabii ki bizi bıcır bıcır olduğu her halinden belli prensesimiz uzun kirpikli güzel gözleri ile karşıladı. Örgülü saçları ile  güzelliğine hayran kaldığımız miniğimiz 7 yaşındaymış ve Kistik Fibrozis ( Tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik bozukluk) tanısı ile onu misafir ediyormuşuz. Güzel yürekli neşe kaynağımıza seninle oyun oynamaya geldik dediğimizde odada oluşan sıcaklık kesinlikle görülmeye değerdi. Boyama kitabından açtığımız kaplumbağayı boyayadurmuşken birazcık sohbet edelim dedik. Şennur bize oyuncakları çok sevdiğini, birçok bebeği olduğunu ve boyama yapmaya zaten bayıldığını söylerken biz de hayranlıkla onu izliyorduk. Ardından boyama kitabında uğur böceği gördük ve o da ne Şennur uğur böceği şarkısını daha önce dinlememiş. Onun en sevdiği şarkı ellerim tombik tombikmiş. Tabi eğlence bu kadar ilerlemişken hiç durur muyuz başladık birlikte şarkı söylemeye. Her ne kadar tombik tombik şarkısını biz biraz unutmuş olsak da Şennur bize hatırlattı hemen. Sohbet iyice koyulaştı tabi bu sırada ileride ne olmak istediğini sorduk güzel prensesimize bize henüz karar vermediğini belirtti. Oyunumuz, neşemiz, kahkahalarımız hız kesmiyordu tabi, Şennur da bize bu sırada oyuncaklarını anlatıyordu peki biz ne getirelim diye meleğimize sorduğumuzda “ Frozen Şef Mutfak Seti” yanıtını aldık. Biz örgülü saçları, gülümsemesi ve tatlığı ile kalbimizi fetheden miniğimiz ile eğlencemize bugünlük ara verdik. Siz de miniğimizin istediği hediyeyi alarak diğer ziyaretimizde kapısında güzeller güzeli resim asılı odaya daha çok eğlence , sevinç ve kahkaha getirmek ister misiniz:) 

Tanışmaya gittiğimiz zaman örgülü saçları ile kalbimizi fetheden Şennur'un hediyesinin geldiğini öğrenince hastanemizin yolunu tuttuk. Miniğimiz o güzel resmin asılı olduğu odada bizi bekliyordu. Heyecan ile içeri girip biz geldik diye seslendik. Yüzündeki kocaman gülümseme, sıcacık bakışı ve örgülü değil de bu sefer toplu olan saçı ile yine çok güzeldi prensesimiz. Hemen hediyesini açıp oynamaya başladık miniğimiz ile. O kadar mutlu olduki Şennur. Onun minik yüreğindeki huzura ve sevgiye gönüllümüz adına biz ortak olduk. Ve bu duyguyu bize yaşatan, prensesimizin yüzünde güller açtıran gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: