BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sena - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bir miniğimizin daha gülümsemesini görmek, bakışlarıyla, el çırpışlarıya içimizi ısıtmak için hastanemizin karaciğer enstitüsü bölümünü ziyarete gittik bugün de. Daha içeri girmeden "Aaa siz mi geldiniz bugün sizi bıcır bıcır bir prenses karşılayacak o zaman." demelerinden anladık ki oyun arkadaşımız yine harika bir melek olacak. İçeri girdiğimizde neden geldiğimizi anlamayıp yandan yandan bakış atan kraliçemize elimizdeki boyaları gösterdiğimizde bir anda gülümsemeye başladı. Belli ki pek beklemiyordu biraz sonra parti yapmayı. Hemen tanışmaya başladık tabi. Sena 3 yaşındaymış ve hastanemizde  Karaciğer Yetmezliği ( Karaciğerde meydana gelen birtakım işlevsel bozukluklar) tanısı ile misafir olarak kalıyormuş. Biz de kendimizi güzel miniğimize tanıttıktan sonra başladık boyama kitabında bize göz kırpan yeni dünyamızı boyamaya. Biraz tavşan boyadık, biraz çiçek biraz da kraliçemizin değimi ile meymun boyadık. ;) ardından başka bir dünyaya atlayalım dedik ve hikaye kitabımızı elimize alıp çevirdik sayfaları. Bize kitaptaki resimleri güzel kalbi ile bir bir yorumladı tabi meleğimiz. E herkese nasip olmaz bu zevk biz de iyice açtık kulaklarımızı dinledik Senamızı. Vakit su gibi akarken biraz da güzel gözlü oyun arkadaşımızın oyuncakları ile oynayalım dedik. Oyuncak bebeğimiz ile düştük yollara, markete gittik, alışveriş yaptık, yorulunca dinledik, sonra da hayali evimize gelip satın aldıklarımızı dizdik. Anlayacağınız yine mükemmel geçiyordu ziyaretimiz. Oyun oynarken, gülünce gözleri kısılan ve her bir tebessümünde daha da güzel daha da sevimli olduğunu bize ispat eden Sena'nın arabaları çok sevdiğini öğrendik. "Peki biz sana ne getirelim?" dediğimizde ise "Pembe Akülü Araba." cevabını aldık. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek bir ömür boyunca, küçüklüğünde hep istediği akülü arabasına mutluluk ve huzur ile nasıl kavuştuğunu hatırlamak ister misiniz?

Bugün prensesimiz Sena'nın çok istediği pembe akülü arabasını teslim etmek için ona götürüyoruz. Prensesimizin dileğiyle buluşunca gözleri parıldıyor ve kocaman gülümsüyor. Bu mutluluğu yaşattığı için gönüllümüze de çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: