BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sefa Ramazan - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mis gibi yağmur kokusunun havada olduğu bir günde çocuğumuzun hangi oyunları seveceğini düşünerek oyunlarımızı seçtikten sonra oyunları yanımıza aldık. Kiminle tanışacağımızı düşünerek Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde gözleri parıl parıl parıldayan, çok tatlı ve akıllı olan Sefa Ramazan ile tanıştık. Sefa Ramazan 13 yaşında ve Akdeniz Anemisi (Bir çeşit kan hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun serüvenimize isim şehir ile başladık. Yanımızda getirdiğimiz diğer oyun olan yapbozumuzun üzerinde Türkiye haritası vardı. Sefa Ramazan'a kağıdının altına koyması için verdiğimizde isim şehir oynadığımızı bize hatırlatıp gülmesi bizi de çok güldürdü. Küçük kardeşlerimizle olan anılarımızdan bahsettik ve oyunda birbirimize verdiğimiz küçük ipuçlarıyla çok eğlendik. Oyun oynarken bir yandan da sohbet etmeye başladık. Bize büyüyünce polis olmak istediğini söyledi. Bu arada Sefa Ramazanın Fenerbahçeli olduğunu öğreniyoruz. Ziyaretimizin sonuna yaklaşırken dileğini sorduk. Başta karar veremedi. Böyle olunca biz oyun oynarken o da düşünmeye devam etti. Karar vermesiyle neşeyle "Fenerbahçe Forması" istediğini söyledi. Siz de Sefa Ramazan'ın dileğini gerçekleştirip onun o tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz? 

Yağmurlu bir ocak sabahında miniğimiz Sefa'nın dileğinin fakültemize ulaştığını öğrenince vakit kaybetmeden ailesi ile iletişime geçtik. Miniğimizin birkaç gün sonra geleceğini öğrenince heyecanla onu beklemeye başladık. Sefa'nın geldiğini öğrendiğimizde koşarak yanına gittik. Sefa formasını görünce çok mutlu oldu ve çok beğendiğini söyledi. Onun bu heyecanını görmek içimizi ısıttı. Miniğimiz Sefa'nın mutluluğuna sebep olup onu kocaman gülümseten gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: