BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Saadet Ceylin - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havanın şahane olduğu bir gündü. İçimiz kıpır kıpır bir şekilde miniğimizle tanışmak üzere yola koyulduk. Hastanemizde Genel Pediatri servisinde olan Saadet Ceylin sıcacık kalbiyle karşıladı bizi. Miniğimiz 7 yaşındaymış ve hastanemizde Bilier Atrezi (Safra kanal darlığı) nedeniyle tedavi görmekteymiş. 

Onunla tanışmak için çok heyecanlıydık, hemen kendimizi tanıtarak sohbete başladık. Oluşan güzel ortamda eğlenceli vakit geçirmek adına yanımıza aldığımız puzzle ve boyama kitabını aldık önümüze. Meğerse miniğimizin en sevdiği aktivitelermiş bunlar. Durum böyle olunca da çok keyifli vakit geçirdik. Sevdiği renklerle birlikte boyamalar yaptık. Rengarenk boyalarla bir timsah ve bir koyun boyadık. Bir yandan da sohbete devam ederek daha yakından tanıma fırsatımız oldu miniğimizi. Kendisi en çok mor rengini sevdiğini, en sevdiği çizgi filmin Gülbebek olduğunu ve en sevdiği hayvanın tavşan olduğunu paylaştı bizimle.Gözlerinin içi parlayarak büyüyünce anaokul öğretmeni olmak istediğini de ekledi ardından. Ziyaretimizin sonuna gelirken tatlı miniğimize şu an onu en mutlu edecek ve en çok istediği hediyenin ne olduğunu sorduk. Cevabı "Cicciobella çok hastayım bebek” oldu prensesimizin. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ve yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz ?

Tatlı miniğimizin hediyesi bize ulaşınca hemen teslim etmeye gittik. Minik prensesimiz o gün pembe prenses elbisesini giymiş ve tam bir prenses olmuştu. Heyecan ve mutlulukla paketi açmaya başladı. Paketten çıkan bebeği ve bebeğin eşyalarını keşfetmeye başlayan minik Ceylin'in adeta gözlerinin içi gülüyordu. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip onu ve bizi bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: