BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nisa Nur - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Baharın gelişini müjdeleyen Mart ayının ilk günlerindeki o güzel güneşli günde hastanemizdeki miniğimizle buluşmak için yola çıktık. Nefroloji bölümüne doğru yol aldık ve miniğimizin odasına girdiğimizde gözleriyle bahar ayının tatlılığını sürdüren güzel Nisanur ile karşılaştık. Nisanur 8 yaşında ve Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) hastası. Bizi o güzel yüzüyle karşılayan Nisanur bizimle oyunlar oynamak için epey istekliydi ve bir an önce başlamak istedi. Alışveriş sepeti oyunumuzda bizi şaşkına çeviren hızlılığı ve zekasıyla tüm malzemeleri buldu ve her iki oyunumuzda da bizi yenerek 1. oldu. Miniğimizin sevinci ve tatlı konuşmaları o kadar güzel bir enerji verdi ki bizlere... İlişki kurma oyunumuzu da son derece hızlı tamamladı ve bir kez daha şaşkınlığımızı ve hayranlığımızı gizleyemedik. Nisanur ile sohbetimize başladık ve ilerde onun da doktor olmak istediğini ve derslerinde oldukça başarılı ve istekli olduğunu öğrendik. Vedalaşma vakti geldiğinde Nisanur' a dileğini sorduğumuzda "Elsa karakterli kalem kırtasiye seti" istediğini söyledi. Siz de bu akıllı miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye vesile olmak ister misiniz?

Nisa'nın hediyesi elimize ulaştığında hemen ailesiyle iletişime geçtik ve hediyesini teslim ettik. Hediyesini gören Nisa'nın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Çocuğumuzu bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: