BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Karaciğer Servisi'ne doğru yola çıktık. Tatlı mı tatlı Mustafa ile tanıştık. Mustafa 5 yaşında ve Portal Ven Trombozu (Karaciğer damar tıkanıklığı) tanısı ile hastanemizde yatmakta. Mustafa'nın yanına giderken boyama kitabı ve boya kalemleri götürdük. Mustafa elimizdekileri görünce çok sevindi. Meğerse dünden beri annesine boyama yapmak istediğini söylüyormuş, biz de üstüne gelmişiz. Hemen beraber boyama yapmaya başladık. Bu sırada da sohbet ettik. Sohbet arasında Mustafa'ya ilerde ne olmak istersin diye sorunca önce "Kara Kedi" cevabını aldık. :) Küçük yakışıklımız tam bir Kara Kedi hastasıymış, çok seviyormuş bu çizgi film karakterini. Bu yüzden en sevdiği renk de siyahmış. Bu çok şeker cevaptan sonra polis olmak istediğini, polis ve jandarma arabalarına bayıldığını söyledi. Ve öğreniyoruz ki koyu bir Beşiktaşlıymış minik prensimiz. Bu güzel sohbetten sonra dileğini sorduk Mustafa'ya. Tabi bizi hiç şaşırtmadan "Mucize Kara Kedi Oyuncağı" nı istediğini söyledi. :) Mustafa'nın dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Bugün hediyesini vermek üzere Mustafa'nın yanına gittik. Bizi görünce çok mutlu oldu. Hediyesinin geldiğini ve yanında bir de sürpriz olduğunu söyledik. Heyecanla hediyesini açtı ve çok beğendi. Hemen kostümünü giyip arkadaşlarına göstermek için koştu. Hepimiz çok mutlu olduk. Mustafa bize çok teşekkür etti biz de Mustafa'nın hediyesini gönderen gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: