BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Emin - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Onkoloji servisine yaptığımız rutin ziyaretimiz sırasında bir miniğimizin sesini duyduk ve meraklandık. Hemşirelerimize kim olduğunu sorduğumuzda ise onun da günlerdir oynamak için bizi beklediğini öğrendik. Minik prensimiz Muhammed Emin 4,5 yaşında, Lenfoma (Lenf sistemi tümörü) tanısıyla Onkoloji servisimizde misafirimiz. Bizi görünce yüzünde güller açan miniğimiz kısa sürede hepimizin gönlünü fethetmeyi başardı. Tatlı sohbeti ve eğlenceli kahkahalarıyla zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamadık. Sohbetimiz devam ederken oyuncaklarını bize göstermeye başlayan prensimiz özellikle helikopterini çok sevdiğini ve aynı zamanda pilot olmak istediğini söyledi. Oynadığımız oyunlarla hem o hem de bizler çok güzel vakit geçirdik. Yavaş yavaş toparlanırken dileğini sorduk minik prensimize, arabalara da ilgili olduğunu ve mavi rengi cok sevdigini bu yüzden de "Mavi Akülü Araba" istediğini öğrendik. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirerek gülümsemesine ortak olmak ister misiniz?

Kış soğuğunun yeni bastırdığı günlerden birinde Muhammed Emin'in hediyesinin geldiğini öğreniyoruz. Çok istediği arabasını ona teslim etmek için sabırsızlanarak haftasonunu geçiriyoruz. Yanına gittiğimizde ise bizi gördüğü anda gözleri parlıyor ve gülmeye başlıyor prensimiz. Hediyesini çok beğendiğini söylüyor ve hemen biniyor arabasına. (: Miniğimizin gülümsemesine vesile olan gönüllümüze bizler de teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: