BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Meryem - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Heyecandan gözlerimizin parladığı gülüşlerimizin eksik olmadığı bir günde hastanemizin Genel Pediatri servisinde kalan Meryem ile buluşmak için yola çıktık. Yaşı 12 olan miniğimizin Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi gördüğünü öğrendik. Yanına gittiğimizde miniğimiz öyle mutlu oldu ki bizim de içimiz mutlulukla doldu. Güler yüzlü Meryem isimlerimizi öğrenip bizle  tanışmak istedi hemen. Biraz sohbet edip tanıştıktan sonra isim şehir oynamak ister mi diye sorduk. Teklifimizi duyar duymaz o kadar heyecanlandı ki adeta gözlerinin içi parıldadı. Prensesimiz bu oyunu daha önce oynadığını ve çok başarılı olduğunu söyledi bizlere. Hemen biz de  Meryem'in heyecanına ortak olduk ve  kâğıtlarımızı hazırlamaya koyulduk. Bol kahkalar eşliğinde oyunumuza başladık. Miniğimiz o kadar çok hayvan ve bitki ismi biliyordu ki derin bilgisiyle bizleri şaşırtmıştı ve gerçekten çok başarılıydı. Hatta Meryem kelimelerini çok hızlı tamamlayıp bize de yardım ediyordu. Diğer yandan sohbet etmeye devam ettik. Bu sırada büyüyünce doktor veya polis olmak istediğini ama en çok da polis olmak istediğini öğrendik. Ayrıca güzel gözlü prensesimizin en sevdiği ders Türkçe, en sevdiği renk siyah ve en zevk aldığı aktivite de müzik dinlemekmiş. Sohbet koyulaştıkça miniğimizi daha yakından tanımaya başladık. Tabi ki tanıdıkça daha fazla sevdik. Oynarken o kadar çok eğlendik ki vaktin nasıl geçtiğini anlamadık. Artık harfler tükendi. Sıra puanlarımızı hesaplamaya geldi. Tabii ki de bilgisiyle bizleri hayran bırakan prensesimiz en yüksek puanı alarak birinciliği elde etti. Hepimiz onun bu mutluluğuna ortak olduk. Ayrılma vakti geldiğinde ise ona hayalini kurduğu, gördüğünde onu en çok heyecanlandıracak şeyin ne olduğunu sorduk. Prensesimiz bize "Büyük pembe peluş ayı" cevabını verdi. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz ?

Tatlı prensesimiz Meryem'in hediyesi bize ulaşır ulaşmaz heyecanla servisin yolunu tuttuk. Meryem oyuncak ayısını gördüğünde mutluluktan gözlerinin içi parıldıyordu. Prensesimiz hemen paketini açtı ve çok sevdiği ayıcığına Tombiş ismini koydu. O kadar çok sevdi ki bir an olsun sarılmayı bırakmadı. Meryem'e bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: