BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Melike - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Endokrinoloji servisinde tedavi gören Melike ile tanıştık. Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısı konan güler yüzlü Melike bugün hastanemizden taburcu oluyordu. Hastaneden ayrılmadan önce kendisiyle tanışma fırsatı bulduğumuz için bizler de çok sevindik. Sohbetimiz sırasında 16 yaşında olduğunu öğrendiğimiz Melike gelecekte hemşire olmak istediğini söyledi bizlere. Kendisiyle oyun oynamak istediğimizi söylediğimizde ise çok mutlu oldu. Hastanemizde tedavi gören diğer minik arkadaşlarımızı da yanımıza alarak hep beraber UNO oynadık. Öyle güzel vakit geçirdik ki zaman nasıl geçti hiç anlamadık. Bu arada Melike bizi yendi :) Onun oyun oynarken de fark ettiğimiz başarma arzusunun, kendisini gelecekte çok güzel ve başarılı yerlere getireceğine eminiz. Oyun bittikten sonra artık ayrılma vakti gelmişti. Melike'ye gitmeden önce dileğini sorduğumuzda bizden Barbie bebeğin kuaför setini istediğini söyledi. Onun dileğini gerçekleştirip gülümsemesinin bir parçası olmak ister misiniz?

Melike'nin hediyesi elimize ulaştığında çok heyecanlandık ve hemen aradık. Ama hastanede olmadığı için hediyesini evine ulaştırdık. Oyuncağını aldığında o kadar mutlu olmuş ki sizi görüntülü arayabilir miyim çok özledim dedi. Biz de onu çok sevmiş ve özlemiştik. Görüntülü konuştuğumuzda o gülen güzel gözlerinden de okunuyordu mutluluğu. Bize bu heyecanı ve Melike'ye de tarifsiz mutluluğu yaşattığı için gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: