BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mazlum - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir sonbahar sabahı önlüklerimizi giyip heyecanla Karaciğer Servisine gittik. Miniğimizle tanışmak için çok heyecanlıydık. Heyecanımızı sevinç ve mutluluğa dönüştüren 12 yaşındaki miniğimiz Mazlum Karaciğer Nakli servisinde Karaciğer Transplantasyonu (Karaciğer nakli) sebebiyle kalıyor. Tavırları ve zekasıyla ilk dakikalardan bile ne kadar özel bir çocuk olduğunu anladığımız prensimiz bizi çok sıcak karşıladı. Hemen sohbet etmeye başladığımız miniğimiz derslerinde oldukça başarılı bir öğrenciymiş. Yanımızda götürdüğümüz zeka küpünü alıp hemen yapmaya başlamasıyla zaten belli etmişti becerisini. Sonrasında beraber isim şehir oynamaya başladık. O kadar güzel cevaplar yazıyordu ki bir kez daha hayran kaldık miniğimize. Oynarken çokça eğlendiğimiz isim şehir oyunundan sonra beraber resim çizmeye başladık yakışıklı prensimizle. Resim yapmayı da çok seviyormuş miniğimiz. Okul becerilerinin yanı sıra başka konularda da yetenekli miniğimizle beraber çok güzel bir resim yaptık. Sarı ve kırmızı renkleri çok kullanmasından Galatasaray taraftarı olduğunu da anlamıştık hemen. Birbirimize kolayca ısındığımız miniğimizle vakit nasıl geçiyor anlamıyorduk . Öyle dolu dolu öyle güzeldi ki! Zamanımızın sonuna yaklaşırken miniğimize bir dilek hakkının olduğunu söyledik ve dileğini sorduk. Gülümsemesi o an yüzüne yerleşmişti. Ve bize "Yeşil uzaktan kumandalı araba" istediğini söyledi. Dileğini söyledikten sonra zor da olsa miniğimizle vedalaştık. Kocaman gülümsemesiyle bizi uğurladı. Siz de tatlı miniğimizin, Mazlum'un dileğini karşılamak, onun gözlerindeki umut ve sevince katkı sağlamak ister misiniz?

Havalar serinlemeye başlamışken güne mutlu bir haberle başladık. Miniğimiz Mazlum'un  hediyesinin geldiğini duyunca hemen depomuza gidip hediyemizi güzelce paketleyip Karaciğer Nakil servisinin yolunu tuttuk. Miniğimiz hediyesini görünce öyle mutlu oldu ki onun mutluluğuna eşlik eden sıcacık gülüşüyle içimiz ısındı. Hemen arabasıyla oynamaya başladık ve çok güzel dakikalar geçirdik beraber. Hem bize hem de miniğimize bu mutluluğu yaşattığı için gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: