BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kübra - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir günde adımlarımızı Kübra ile tanışmak üzere hastanemizin Onkoloji servisine doğru atıyoruz. Kübra 4 yaşında ve ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısı ile hastanemizde tedavi görüyor. Odaya girdiğimizde tatlı miniğimiz bizi çekingen bir gülümsemeyle karşılıyor. Hareketliliği gözümüzden kaçmayan miniğimiz elimizdeki boya kitaplarını görünce hemen boyama yapmak istiyor. Boyama yaparken akıllı Kübra'mız eline aldığı kalemlerin renklerini ve çizdiği objelerin ismini sorduğumuzda bir bir cevap veriyor. Kübra'nın kırmızı renkli boyayı elinden düşürmemesinden kırmızıyı çok sevdiğini anlıyoruz. Daha sonra birlikte koalalarla ilgili bir hikaye okuyoruz ve küçük prensesimiz hikaye kitabındaki resimleri dikkatle ve neşeyle inceliyor. Sohbetimizin sonlarına doğru şirin Kübra'mıza dileğini sorduğumuzda "Ciciobella Çok Hastayım Bebeği" cevabını alıyoruz. Ve tekrar görüşmek dileğiyle miniğimizin yanından ayrılıyoruz. Siz de bu güzel gözlü meleğimizin dileğini gerçekleştirerek tebessümüne sebep olmak ister misiniz?

Bugün güzel Kübra'mızın hediyesini teslim etmek üzere servis koridorlarını adımladık. Annesinin kucağında bize doğru yaklaşırken gözlerinde yine o kendine has parlak ve heyecanlı bakış vardı. Elimizdeki paketi görünce ziyaretimizin amacını anladı tabi. Hemen onunla birlikte paketi açmaya başladık. Kutunun içinden çıkan her şeyin renklerini söyledik birlikte. Oyuncak bebeğine ne isim vereceğini sorduğumuzda "Bebek" cevabını veren Kübra bizleri de gülümsetmeyi başardı. :) Hediyesiyle oynamaya sıra geldiğinde çok heyecanlı olduğu belli olan miniğimizle birlikte hasta oyuncak bebeği iyileştirdik. Biz de bu tatlı prensesimizi mutlu ederek kalplerimizi iyileştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: