BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İlknur - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sımsıcak bir yaz günü yeni bir miniğimizle tanışma heyecanı ile yola koyulduk. Bahçedeki açmış rengarenk güllerin yanından geçip hemen yönümüzü hastaneye doğru çevirdik. Bu seferki tanışacağımız meleğimiz Endokrin servisindeydi. Güzeller güzeli arkadaşımız İlknur hastanemizde Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısı sebebiyle tedavi görüyordu. Miniğimiz 13 yaşındaydı ve yaşından çok daha sosyaldi. Meleğimizin odasına girip eğlenceli vakit geçirmek istediğimizi söyleyince çok mutlu oldu. :)  Sohbete başlayınca güzel arkadaşımızın oldukça zeki olduğunu öğrendik. İsim şehir oynarken  o kadar hızlıydı ki şaşırmadan edemedik. Daha sonra okulların bitmesine az kaldığından dolayı yazınki planı hakkında konuştuk. Kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen meleğimiz yaz tatilinde de kitap okumaya devam etmek istiyormuş. Bu arada büyüyünce de türkçe öğretmeni olmak istiyormuş ve Türkçe en sevdiği dersmiş güzel İlknur'un. Sıra dileğini almaya geldiğindeyse İlknur biraz düşündükten sonra bizden "Altlı üstlü tunik takımı" istedi. Siz de bu güzel arkadaşımızın hediyesini karşılayarak onun gülüşlerine ortak olmak ister misiniz? :)

Miniğimiz İlknur’un hediyesi bize ulaştı fakat farklı bir şehirden hastanemize geldikleri için İlknur'la yüz yüze görüşemedik. O yüzden biz de prensesimizin hediyesini evine kargoladık. Kargomuzun ulaşmasını beklerken zaman geçmek bilmedi ama hediyemiz ulaştığı zaman İlknur’un mutluluğunu ve yüzündeki gülümsemeyi gördüğümüzde beklediğimize değdiğini anladık. İlknur hediyesini çok sevmişti. İlknur’umuzun hediyesini sağlayan ve mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: