BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İlknur - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mevsim sonbahar, dışarısı soğuk. Üşüyen yüzlerle Nefroloji servisine girerken girdiğimiz odada İlknur'un gülümseyen tatlı yüzünü görünce ısınıveriyor içimiz. 9 yaşında olan İlknur, HSP (Küçük kan damarlarının iltihaplanması) tanısıyla hastanemizde kalıyor. Okula erken başladığını 5. sınıf olduğunu öğreniyoruz hemen ve  pek de çalışkanmış kendisi.En sevdiği dersin de ingilizce olduğunu öğreniyoruz annesinden. Büyüyünce doktor olmak istiyormuş çalışkan arkadaşımız. İlknur'la beraber boyamalar, origamiler yapıyoruz. Origamiden yaptığımız gemiyi boyayıp ortasına da BJK yazmasından anlıyoruz prensesimizin  Beşiktaşlı olduğunu.Daha sonra oyun hamuruyla da biraz oynayıp dileğini soruyoruz İlknur'umuza. O da uzun sarı saçları olan mor elbiseli kocaman bir bebek istiyor bizden . Peki siz prensesimizin isteğini gerçekleştirip  onun gözlerindeki ışıltıya sebep olmak ister misiniz ?

Hediyemiz elimizde Nefroloji servisine gittiğimizde İlknur'un koridorda olduğunu görüp hemen saklıyoruz elimizdeki hediyeyi ama tabii ki İlknur görüp gülümsüyor bize. Hediyesini verdiğimizde miniğimiz çok mutlu oluyor, çok da yakışıyor bu mutluluk ona. Umarız yüzündeki bu tatlı gülümseme hiç eksik olmaz prensesimizin. Böyle bir mutluluğa vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: