BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İlker - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün güzel oyunlar oynayıp içimizi huzur dolduracak kişinin kim olduğunu bilmeden heyecanla hastanenin yolunu tuttuk. Hastanemizin Endokrinoloji bölümünde bizi dünyalar tatlısı bir prens karşıladı. Adı İlker ve 6 yaşındaymış. Miniğimiz Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısıyla kalıyormuş burada. İlk başta uykudan uyanmış mahmur gözlerle baksa da ona daha önce hastane partisinde tanıştığımızı söyleyip birlikte çekildiğimiz fotoğrafımızı gösterince bizlere biraz daha ısındı böylece uykusu daha da açıldı. :) Hazır partiden konu açılmışken palyaçoları çok sevdiğini ve burunlarının gerçek olduğuna inanmadığını da söyledi yaşından daha bilmiş olan zeki prensimiz. ;) Biraz parti muhabbetinden sonra güzel güzel boyamamızı yapıyoruz ve İlker bize oynadığı zor oyunlardaki maceralarını anlatıyor. Biz çok anlamasak da o anlatırken o kadar keyifli ki farklı bir oyun dünyasında yaşıyor sanki. ;) Daha sonra arabalardan konu açılıyor bir anda. Arabaları çok sevdiğini hatta bir an önce büyüyüp araba sürmek istediğini söylüyor bizlere. :) Biz oyunlar oynarken İlker bize minik kız kardeşini çok sevdiğini ve kardeşi biraz daha büyüyünce onu bisikletinde gezdirip parka götüreceğini söylüyor. Sanırım eğlenceli bir abi olacak minik İlker. :) Eğlenceli araba yarışı oyunlarımızda birinciliği İlker alırken vaktimiz azaldığı için miniğimize bizden sonraki gelişimizde ne istediğini soruyoruz. O da zaten arabaları çok sevdiğini ve uzun zamandır çok istediği "Pilsan Ranger Uzaktan Kumandalı Kırmızı Akülü Araba" yı getirmemizi istiyor. Sizler de kahramanımız İlker'in dileğini gerçekleştirip minik maceralarındaki bir mutluluk olmak ister misiniz?

Bazı günlere muhteşem haberler ile başlayabilirsiniz. Mesela bir telefon gelir ve o gün hediye teslimi yapacağınızı öğrenirsiniz. İşte biz de güne bu şekilde başladık. Poliklinikte miniğimizin gelmesini beklerken akşam zor oldu. Neyse ki İlker de bizim gibi çok heyecanlıymış ve hevesle okulumuzun yolunu tutmuş. Araya pandemi girmesine rağmen asla bitmeyen sevgimiz karşı karşıya gelince iyice duygu seline dönüştü diyebiliriz. Öyle çok özlemişiz ki sohbet etmeyi, hediyemizi göstermeyi. İlker'in dileği olan akülü arabayı teslim ederken de içimiz mutlulukla doldu taştı. Miniğimizin gülen yüzünde çiçekler açtıran gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. İyilikle kalın. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: