BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hüseyin - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Artık sıcak havanın etkisini tamamen gösterdiğinden emin olduğumuz sımsıcak bir yaz gününde hastanemizde yatan miniklerimizle oynamaktan daha güzel ne yapılabilir ki? Bu yüzden bahçedeki açmış rengarenk güllerin yanından geçip hemen yönümüzü hastaneye doğru çevirdik. Bu seferki tanışacağımız miniğimiz Genel Pediatri bölümündeydi. Yakışıklı mı yakışıklı bir minik kuştu Hüseyin. Hastanemizde İmmün Yetmezlik (Vücutta bulunan savunma hücrelerinin sayısında azalma veya işlevinde bozulma olması) tanısı sebebiyle tedavi görüyordu. Miniğimiz 12 yaşındaydı ve yaşından daha da akıllıydı desek yeridir. Babası berber olduğundan dolayı öyle havalı kesmişti ki saçlarını, hayran kaldık açıkçası. Kısa bir süre içinde hemen bize ısındı prensimiz ve onunla arkadaş olduk. Küçük arkadaşımız isim şehir oynarken o harfle başlayan kelimeleri öyle hızlı buluyordu ki hızına şaşırmadan edemedik. Daha sonra okulların bitmesine az kaldığından dolayı yazınki planı hakkında konuştuk. Bazen tarlaya gidiyormuş akıllı Hüseyin'imiz annesine yardım etmek için. Arkadaşlarını sorduğumuzdaysa aslında neredeyse tüm arkadaşlarının onun gibi tarlaya gideceğini anladık. Ne kadar harika bir şeydi bu yardımseverlikleri. Bu arada büyüyünce de yemek şefi olmak istiyormuş ve şırdana bayılıyormuş Hüseyin. Sıra dileğini almaya geldiğindeyse Hüseyin biraz düşündükten sonra koyu Beşiktaşlı olan miniğimiz hemen söyledi dileğini: "Siyah beyaz futbol topu” diye. Dileğini aldıktan sonra el sallayarak odasından ayrıldık. Siz de bu yakışıklımızın hediyesini karşılayarak onun mutluluğuna vesile olmak ve onu gülümsetmek istemez misiniz?

Yakışıklı prensimiz Hüseyin’in hediyesi bize ulaştığında hemen teslim etmek için çok heyecanlandık. Aradığımızda yakın zamanda hastaneye geleceğini söyledi bize. Bu yüzden heyecanımız o güne kadar giderek arttı. Nihayet o gün geldiğinde babasıyla iletişime geçtik ve hediyeyi Hüseyin’e teslim etmeye gittik. Hediyemizi prensimize teslim ettiğimizde öylesine sevinmişti ki bu her şeye bedeldi. Daha biz odadan çıkmadan top sesleri duyulmaya başlamıştı bile. :) Hüseyin’in hediyesini alan, onu gülümseten gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: