BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Helin - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir günde, ilk ziyaretimizin verdiği heyecanla giriyoruz Helin'in odasına. Helin, 14 yaşında, Ülseratif Kolit (Bir çeşit bağırsak hastalığı) tanısıyla hastanemizde yatıyor.  Odasına ilk girdiğimizde televizyon izlediğini görüyoruz. Başta utangaç davransa da getirdiğimiz maketi yapmaya başladıkça sohbetimiz ilerliyor. En sevdiği rengin pembe olduğunu öğreniyoruz güzel arkadaşımızın. Helin’e derslerini sorduğumuzda en çok Türkçe dersini sevdiğini ve sınıfında ilk 3'te olduğunu söylüyor. Bunu duyduğumuzda ileride ne olmak istediğini soruyoruz ve 'Çocuk Doktoru' cevabını alıyoruz. Dileğini sorduğumuzda Helin'in liseye geçmek için hazırlandığını ve test kitaplarını sevdiğini öğreniyoruz. Helin'in isteği 'Tonguç yayınları 8. sınıf test kitabı seti’ . Onun, hayallerine bir adım daha yaklaşmasına yardımcı olmak ve onu mutlu etmek ister misiniz?

Bugün arkadaşımız Helin'in odasına hediyesini vermek için gittik. Bizi gördüğünde çok mutlu oldu. Hediyesini açtığındaysa tam istediği gibi olduğunu söyledi. Onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: