BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Havin - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuk, sıkıldığımız bir günde kararmış içimizi biraz ferahlatmak minik dostlarımızla belki oyun oynamak belki de sohbet etmek için hastanemizin yolunu tuttuk. Nöroloji servisinde 13 yaşındaki dünyalar tatlısı Havin'le göz göze gelince kalpler ısındı ve gülümsedik karşılıklı. :) Anladık ki bugünkü vakit geçireceğimiz minik dostumuz Havin'di.
Havin Epilepsi (Sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozukluğu) tanısıyla hastanemize gelmiş. Havin, naif duruşundan ve bakışından akıllı olduğunu hemen belli ediyor bize. Kendimizi tanıtıp sınavlardan dolayı da canımızın çok sıkıldığını söylüyoruz ve oradan başlıyor muhabbetimiz. Tıp fakültesi öğrencisi olduğumuzu duyunca Havin'in gözlerine bir ışıltı geliyor ve gülerek doktor olmak istediğini söylüyor. Tabii konu buradan ilerleyince Havin'in 8. sınıf öğrencisi yani sınav senesi olduğunu, derslerine de çok iyi çalıştığını ve bütün dersleri çok sevdiğini öğreniyoruz. Yani küçük prenses hem güzel hem akıllı hem de çalışkan bir doktor adayımız. :) İleride aynı hastanede olacağımızı hayal edip ona tıp fakültemizden, derslerimizin nasıl işlediğinden ve birazcık da zorluğundan bahsediyoruz. Havin ilgiyle dinliyor hepsini ve daha da azimleniyor. :) Sohbetler sohbetleri açarken çalışkan dostumuza derslerine nasıl çalışması gerektiği konusunda da taktik vermeyi unutmuyoruz tabi ki. ;) Bayağı bir vakit geçirdikten sonra Havin'in güzel sohbetiyle kalbimiz ferahlıyor ve sıra dilek almaya geliyor. Havin'e dileğini sorduğumuzda biraz düşündükten sonra uzun zamandır çok istediğini belirterek "Pembe Bisiklet" istiyor bizden. Sizler de bu akıllı, tatlı miniğimiz Havin'in dileğini gerçekleştirerek onun hayaline dokunmak ve onu mutlu etmek ister misiniz? 

Bugün hastaneye gelen miniğimize hediyesini teslim etmek için erkenden yola koyulduk. Pembe bisikletimizi alıp hastaneye gittik. Dileğini uzaktan gördüğünde bile prensesimiz Havin'in âdeta gözleri parladı ve biraz daha yakınlaşınca mutluluğunu her halinden okuduk. ;) Havin bisikletini çok beğendiğini ve çok teşekkür ettiğini söyledi. Biz de akıllı perimizi bu denli mutlu eden gönüllümüze bir teşekkürü borç biliriz. :) 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: