BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hatice - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugünkü ziyaretimiz Metabolizma servisinden 15 yaşındaki Hatice’ye idi. Hatice hastanemizde Langerhans Hücreli Histiositoz (Bir çeşit bağışıklık sistemi hastalığı) ile tedavi görmekte. Arkadaşımızın odasına girdiğimiz ilk andan itibaren  masumiyeti ve sevimliliği bizleri oldukça etkiledi. Bol bol muhabbet ettik Hatice ile hayallerinden, hayallerimizden bahsettik. Peki bu aralar televizyonda neler izliyorsun diye sorduğumuzda ise Hatice verdiği cevapla bizleri bir kez daha mest etti ve ,ben kitap okumayı seviyorum, dedi.Hatice’nin yaşının katbekat üstündeki olgunluğu her davranışından anlaşılıyordu. Oyun oynarken, sohbet ederken yani vakit geçirdiğimiz her anda ağırbaşlı ve oldukça kibardı.

Peki büyüyünce ne olmak istiyorsun,  diye sorduğumuzda gözleri ışıldadı ve  güzel bir tebessümle ''Anaokulu Öğretmeni” dedi. Verdiği bu cevaba bizler de çok sevindik ve daha şimdiden öğrencilerinin çok şanslı olacağına inandık.  


Sıra dilek kısmına gelince Hatice,  hayalleri doğrultusunda  “Okyanus Yayınları 8. Sınıf Test Kitapları Serisi” istediğini söyledi.  

Peki siz arkadaşımızın başarısına başarı katmak, onu daha da mutlu etmek istemez misiniz?

Hatice'nin hediyesi bize ulaştığında teslim etmek için çok heyecanlıydık çünkü Hatice sınava hazırlanıyor ve hiç zaman kaybetmek istemiyordu. Hatice kitaplarına erken kavuşunca çok mutlu oldu ve tekrar bizimle vakit geçirmek için sabırsızlandığını söyledi. Umarız Hatice sınavında çok başarılı olur. Bu mutluluğu Hatice'ye sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: