BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hasan Hüseyin - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların iyiden iyiye ısındığı bir günde gülüşleri ile içimizi ısıtacak miniğimizle tanışmak için hastanemizin Karaciğer Nakli servisinin yolunu tutuyoruz. Odasına girdiğimizde bizi kocaman gülümsemesi ile karşılayan arkadaşımızla tanışıyor ve adının Hasan Hüseyin olduğunu öğreniyoruz. Hasan Hüseyin 10 yaşında ve hastanemizde Karaciğer Transplantasyonu (Karaciğer nakli) sebebiyle tedavi görmekte.

Tanışma faslının ardından boyama kitabımızı açıyor ve çeşit çeşit hayvan resimlerinin içinden köpek resmini seçiyoruz. Köpeğimizi griye, tasmasını gökkuşağı gibi rengarenk ve burnunu da daha sevimli olması için pembeye boyamaya karar veriyor ve başlıyoruz köpeğimizi boyamaya. :) Boyama yaparken bir yandan da sohbetimize devam ediyoruz. Ders çalışmayı çok seven arkadaşımız en sevdiği dersin Türkçe olduğunu söylerken futbol oynamayı çok sevdiğinden ve okulundaki futbol turnuvalarında yer aldığından bahsetti. Tuttuğu takımın Beşiktaş olduğunu belirtirken en sevdiği futbolcunun da Ronaldo olduğunu söylüyor arkadaşımız. Bu sırada resmimizi tamamlıyoruz ve ortaya şirin mi şirin bir köpekcik çıkıyor. ;) Biraz da Yapboz yapmaya karar veriyoruz. Parçalarını köşelerden başlayarak hızlı bir şekilde yerleştirmeye başlıyoruz. Keyifli sohbetimize devam ederken büyüyünce imam olmak istediğini söyleyen arkadaşımız en sevdiği rengin de kırmızı olduğunu belirtiyor. Bize köydeki hayatından bahsetmeye başlıyor miniğimiz. Siyah beyaz renkli tavuklarından, bir zamanlar beslediği keçi ve ineklerinden onların yavrularından bahsediyor. Hatta beyaz uzun saçlı bir atı olduğunu atının saçlarını kendisinin tarayıp kestiğini ve bazen babası yanındayken ata bindiğini de anlatıyor bize. Tadına doyamadığımız sohbetimizin sonuna gelirken Yapbozumuzu da tamamlıyoruz ve ortaya şeker diyarında gezintiye çıkan bir araba resmi çıkıyor. Ziyaretimizin sonuna doğru arkadaşımıza bir dilek hakkı olduğunu ve en çok istediği şeyin ne olduğunu sorduk. Arkadaşımız hiç düşünmeden "Kırmızı akülü araba" istediğini söyledi. Siz de arkadaşımızın bu dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğunun bir parçası olmak ister misiniz?

Sıcacık bir yaz gününde miniğimiz Hasan Hüseyin'in hediyesinin geldiğini öğreniyor ve heyecanla ailesi ile iletişime geçiyoruz. Ailesi yakın zamanda kontrole geleceklerini söylüyor ve hem Hasan Hüseyin hem de biz sabırsızlıkla gelecekleri günü beklemeye başlıyoruz. Sonunda beklenen gün geliyor ve heyecanla hediyesine kavuşmayı bekleyen prensimize hediyesini teslim ediyoruz. Hediyesini çok beğendiğini söyleyen yakışıklı prensimiz hemen akülü arabasıyla küçük bir tur atmaya başlıyor. Mutluluğu gözlerinden okunan, heyecandan içi içine sığmayan miniğimizi bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: