BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hanne Sena - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel güneşli bir günde oyunlarımızı yanımıza alıp yeni bir miniğimiz ile tanışmak için heyecanla Karaciğer Nakli servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde güzel olduğu kadar akıllı miniğimiz Hanne Sena ile tanıştık. Hanne Sena 12 yaşında ve Karaciğer Yetmezliği (Karaciğerde meydana gelen çeşitli işlev bozuklukları) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Miniğimize ne yapmak istediğini sorduk. Kendisi ilk olarak Yapbozu seçti. Beraber Yapbozumuzu yapmak için parçaları dağıttık ilk başta. O sırada Hanne Sena ile okuldan konuşmaya başladık. En sevdiği dersi sorunca Fen Bilgisi cevabını verdi. Tabii bütün dersleri seviyormuş ama o bir tık fazlaymış. Aynı zamanda okulda müzik dersinden de keyif aldığını, müziğe ilgisinin olduğunu da söyledi miniğimiz. Dersler erken bittiğinde öğretmenleriyle bol bol sohbet ettiğini ve bundan çok keyif aldığını söyledi. Çizgi filmlerden konu açılınca ikimizin de Heidi’yi çok sevdiğini öğrendik. Yapbozumuzu bitirince boyama kitabımızdan güzel bir kiraz resmi seçip onu boyamaya başladık. Bize kardeşlerinden bahsetti. Hanne Sena'mız kardeşleriyle bol bol oyun oynadığını, onlara yemek hazırladığını anlattı. Yemek yapmayı çok seviyormuş. En çok yapmayı sevdiği şey ise patates salatasıymış. Anlaşıldığı üzere küçük hanım pek bir mârifetli.

Miniğimiz ileride iki meslekten birini seçeceğini söyledi. Biri kuaför diğeri ise müzisyen. Eminim ileride hem çok yetenekli bir kuaför hem de çok sevilen bir müzisyen olacak miniğimiz. Çok keyifli geçen bitmesini istemediğimiz sohbetimizin sonuna yaklaşırken dileğini sorduk .Biraz düşündükten sonra heyecanla bizden "Pembe renkte klasik gitar" istediğini söyledi. Siz de Hanne Sena'nın dileğini gerçekleştirip onun tatlı mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hanne Sena'nın hediyesinin geldiğini duyunca ailesi ile hemen iletişime geçtik. Yakında kontrol için geleceklerini öğrenince sabırsızlıkla o günü bekledik. Miniğimizin hastaneye geldiğini öğrenir öğrenmez heyecanla hediyemizi alıp yanına gittik.

Miniğimiz dileğini görünce o kadar mutlu oldu ki elinden bir an olsun düşürmedi. Güzel prensesimizin yüzünde kocaman bir gülümseye vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: