BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Haldiye - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli ışıl ışıl bir cuma günü, prensesimizle tanışmak için Onkoloji servisimize doğru yola çıktık. Heyecanla beklediğimiz tanışma günü gelmişti. Odada bizi güzel enerjisi, tatlı yüzü ve sıcacık gülümsemesiyle Haldiye karşıladı. Haldiye 9 yaşında ve hastanemizde AML (Bir çeşit kan kanseri) sebebiyle tedavi görmekte. Oyunlara kendimizi kaptırmadan hemen önce tanışmıştık miniğimizle. Sonra dayanamayıp birlikte oyunlara daldık. Zeka küpü ile oynarken bizimle sohbet etmeyi de ihmal etmiyordu minik Haldiye. Çok kibar ve tatlı bir konuşması vardı, gerçek bir prensesti kendileri. :)) Bu keyifli sohbet sırasında öğretmen olmak istediğini öğrendik. Daha sonra rengarenk origami kağıtlarıyla şekiller yapmaya çalıştık. Miniğimiz gerçekten çok yetenekliydi. Katlama hamlelerinde de oldukça hızlıydı. Balık, ağaç, lale gibi şekiller yaptık. Kağıtlara şekil vermekte zorlanınca prensesimiz yardıma koştu ve çabucak şekilleri tamamladık. Haldiye çok da misafirperverdi. Bize pembe fincanları ve çaydanlığıyla önce çay sonra kahve ikram etti. Hayatımızda içtiğimiz en güzel çay ve kahveydi. :)) Odasında bebekleri için bir köşe vardı. Bizi de oradaki Barbie bebekleriyle tanıştırdı. Her ne kadar ayrılmak istemiyor olsak da gitme vaktimiz gelmişti. Son olarak en çok istediği, hayalini kurduğu dileğini sorduk ona. Bize "Maşa ile koca ayı oyuncak bebek" cevabını verdi. Sizler de prensesimizin dileğini gerçekleştirip onun kocaman gülümsemesine ve mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Tatlı prensesimiz Haldiye'nin hediyesinin bize ulaştığını öğrenir öğrenmez koşar adımlarla hediyesini alıp miniğimizin odasının yolunu tuttuk. İçeri girdiğimizde bizi ağzı kulaklarında gören miniğimiz de tebessüm edip heyecanla selam verdi bize. Daha sonra "Sürpriiiz!" diye bağırıp Haldiye'ye hediyesini teslim ettik. Paketini açarken yüzündeki sevinç gerçekten görülmeye değerdi. Miniğimiz bebeklerine ve bize çay partisi vererek kutladı bu neşeli anı. Bizlere ve Haldiye'ye bu mutlu anları yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: