BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gülnaz - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

  1. Sıcacık bir cuma günü elimizde boyama kitapları ve boya kalemleriyle Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Yolumuz minik Gülnaz’ın odasına çıktı. Gülnaz 8 yaşında ve AML hastalığı (Kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Seninle oyun oynayabilir miyiz dediğimizde gözlerinin için gülerek cevap verdi bizlere. Önce birlikte Puzzle yaptık. Gülnaz parçaları o kadar hızlı ve doğru bir şekilde birleştirdi ki takip etmekte zorlandık. Daha sonra birlikte boyama yaptık. Boyama kitabımız Karlar Ülkesi çizgi filmindeki karakterlerle ilgiliydi ve Gülnaz o filme bayıldığını söyledi. Sevdiğimiz karakterlerden ve sahnelerden bahsettik bir yandan da boyama yapıyorduk. En sevdiği renk yeşil olduğundan boyamada da bu rengi kullanmak istedi. Boyamayı bitirdiğimizde ortaya muhteşem elbiseli Elsa çıktı hepimiz renk uyumuna bayıldık. Daha sonra bizlere kalemliğindeki boya kalemlerini gösterdi kendisi de boyama yapmaya bayılıyormuş. Böylece beraber yaptığımız boyama daha da bir anlamlı oldu. Büyüyünce doktor olmak istediğinden bahsetti onu beyaz önlüklü hayal etmek bizleri çok mutlu etti. Yanı başındaki pembe renkli oyuncak filini ve sarı renkli ördeğini sorduğumuzda onlarla oynamaktan çok keyif aldığını söyledi ve bizimle onları tanıştırdı. Ziyaretimizin sonlarına doğru ona bir dilek hakkı olsa ne isteyeceğini sorduk. Yüzünden asla eksilmeyen tebessümüyle “Oyuncak doktor seti” istediğini söyledi. Siz de Gülnaz’ın bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessüm olmak ister misiniz?

Güneşin tepede olup ışıl ışıl parladığı bir günde Gülnaz’ın hediyesini vermek için odasının yolunu tuttuk. "Bizi hatırladın mı?" dememize fırsat vermeden gözlerinin içi parıldadı, bizi hatırlamıştı! "Geçen ziyaretimizde bir dilek dinlemiştin hatırlıyor musun? Biz o dileğini sana getirdik. :)" deyince heyecanı yüzünden okunuyordu. Üçten geriye doğru sayarak hediyesini verdik. Oyuncakları kutusundan çıkarmaya başladık. Önce stetoskopu çıkardık birbirimizin kalplerini dinledik. Daha sonra diğer malzemeleri çıkardık her biriyle oyunlar oynadık. Daha önceki ziyaretimizde beraber boyadığımız boyama kitabını bitirdiğini söyleyince çok mutlu olduk. Büyüyünce doktor olmak isteyen prenses Gülnaz’ımızın yüzünü bu şekilde güldürdüğünüz ve böyle güzel anılar oluşturmamızı sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: