BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Eyyub Arda - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Endokrinoloji bölümüne doğru yola çıktık. Serviste prensimiz Eyyub Arda bizi heyecan ve sevinçle karşıladı. Prensimiz 6 yaşında ve Karaciğer Yetmezliği (Karaciğerde meydana gelen çeşitli işlev bozukluklarıdır.) tanısı ile hastanemizde yatmakta. Oyun oynamayı, boyama yapmayı ve özellikle de kendisine hikaye okunmasını çok sevdiğini söyledi. Miniğimiz önce Zıttını Bul oyununu başarıyla tamamladı ve puanların hepsini kazandı. Sonra boyamasını yaptı ve bunları yaparken sohbetlerimizde Arda'nın Fenerbahçeli olduğunu ve çizgi film izlemeyi çok sevdiğini öğrendik. Ne olmak istediğini sorduğumuzda da önce pilot sonra bilim adamı olmak istediğini söyledi tatlı bir kararsızlıkla. Akıllı prensimizle bunun üzerine kağıttan uçak yaptık ve onları bir güzel uçurduk. Sıra geldi hikaye okunmasına... Yanımızda getirdiğimiz Keloğlan adlı masal kitabını okurken dikkatle dinledi ve çok beğendi hatta kahkahalara boğuldu sonra kitabın tekrar okunmasını isteyince biz de miniğimize masal kitabını hediye ettik. Son olarak dileğini sorduğumuzda ise bizden çok sevdiği animasyon filmi olan Oyuncaklar Hikayesi karakterlerinden "Buzz Lightyear Oyuncağı" istediğini söyledi. Çünkü arkadaşı olan diğer karakter Şerif Woody evde tek kalmasın istiyordu. :) Prensimizin dileğini karşılayarak onu mutlu etmek ister misiniz?

Bugün dileği gelen miniğimizin hediyesini teslim etmek için heyecanla hastanenin yolunu tuttuk. Odaya gittiğimizde miniğimiz uyuyordu ama dileğini görünce mutlulukla uyandı hemen. :) Buzz Lightyear'ını alan minik prensimiz evdeki oyuncağı olan Şerif Woody'nin artık yalnız kalmayacağını söyleyerek kahkahalar atıyor odada. Ve bizler de mutlu oluyoruz. Artık minik kahramanımız Eyyub Arda'yı ve oyuncaklarını birçok macera bekliyor. ;) Miniğimizin oyun maceralarına renk katıp onu bu denli mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: