BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Emir Can - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Karaciğer Nakil Enstitüsü'nde yatmakta olan Emir Can ile tanıştık. Emir Can 8 yaşında ve 2.sınıfa gidiyor. Miniğimiz Karaciğer Transplantasyonu (Karaciğer nakli) nedeniyle misafirimiz olmuş. Odasına girmeden önce, hemşire ablalarından yaptığı resimlerle panoları doldurduğunu öğrendik. Sohbetimiz esnasında bize okulu ne kadar sevdiğinden, izlemekten keyif aldığı çizgi filmlerden ve yaptığı boyamalardan bahsetti. En çok hayvan resmi çizmeyi seviyormuş özellikle de soyadı olan "tilki"yi :). Bizimle resimler çizmeyi ve Kurşun Asker hikayesini okumayı zevkle kabul etti, kitap okumayı da çok seviyormuş zaten. Emir Can'dan ayrılmadan dileğini sorduk hiç düşünmeden söyleyiverdi: "Uzaktan Kumandalı Kırmızı Yarış Arabası". Siz de Emir Can'ın dileğini gerçekleştirmek, gözlerindeki gülümsemeyi görmek ister misiniz?

Birkaç hafta önce tanıştığımız Emircan'ı kontrol gününde yakaladık, babasından öğrendiğimize göre hastaneye gelirken çok sabırsızlanmış. Emircan’ı daha fazla bekletmeden o çok istediği kırmızı yarış arabasını verdik. “Ooo baba bu çok güzel tekerlekleri de ışıklı galiba" diyerek içimizi sıcacık yaptı ve hemen arabasını sürmeye başladı. Emircan’ı bu kadar mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: