BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif Ahsen - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcak bir haziran günü içimizi serinletmesi umuduyla miniklerimizi görmek üzere hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Bizi dünyalar güzeli Elif Ahsen karşıladı. Elif Ahsen 5 yaşında, Özefagus Varisi (Yemek borusunda oluşan anormal damar genişlemeleri) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Prensesimizi oyun salonunda arkadaşıyla boyama yaparken bulduk ve hemen yanlarına gittik. Çok tatlı konuşuyor, çok güzel gülüyordu Elif Ahsen. Onlar boyamalarını yaparken sohbet etmeye başladık. Elif Ahsen'in en sevdiği rengin mavi olduğunu yaptığı boyamalardan öğrendik, sonrasında biz de onlara dahil olduk ve birlikte kedili bir resmi boyadık. Resim konusunda çok yetenekliydi Elif Ahsen. Prensesimiz o kadar akıllı ve kibardı ki sohbetin nasıl bu kadar akıcı olduğunu hiç anlayamadık. Sohbetimiz sırasında büyüyünce doktor olmak istediğini öğrendik. Prensesimiz kardeşiyle bahçede oyunlar oynamayı çok sevdiğinden, oyun hamuruyla şekiller yaparken ne kadar eğlendiğinden bahsetti. Sonrasında birlikte Puzzle yaptık Miniğimiz Puzzleda da çok yetenekliydi, çabucak bitirdik. Sonrasında odaya geçip orada devam ettik sohbetimize ve ayrılma zamanı gelirken prensesimize ne istediğini sorduk, biraz düşündükten sonra “Oyuncak mutfak seti” istediğini söyledi. :)

Sizler de gülüşüyle günümüzü şenlendiren Elif Ahsen'in dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna vesile olmaya ne dersiniz?

Kuş seslerinin cıvıltısının havaya karıştığı ve yaza merhaba dediğimiz şahane bir günde öğrendik Elif Ahsen'in hediyesinin bize ulaştığını. Vakit kaybetmeden ona götürmek için ailesi ile iletişime geçtik fakat hastaneden çıktıklarını ve evde olduklarını öğrendik. Uzun süre hastaneye gelmeyeceği için hediyesini kargolamaya karar verdik ve miniğimizin hayali olan mutfak setine kavuşmasını sabırsızlıkla bekledik. Tatlı prensesimizin hediyesine kavuştuğunu attıkları fotoğrafla görünce biz de sevinçten havalara uçtuk desek abartı olmaz bizce. :) Minik Elif Ahsen'e bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: