BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahsen Eslem - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

 Güneşiyle içimizi ısıtan bir cuma günü miniklerimizle tanışacak olmanın verdiği heyecanla hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Acaba kiminle tanışacağız diye mutlulukla düşünürken sımsıcak gülüşüyle içimizi ısıtan bir prenses bizi karşıladı. Adının Ahsen Eslem olduğunu söyleyen prensesimiz 5 yaşındaymış. Henoch-Schönlein Purpurası (Küçük kan damarlarının iltihaplanması) tanısı hastanemizde tedavi görmekte. Samimiyeti öyle güzeldi ki hemen sohbete başlayıverdik. Prensesimize ileride hangi mesleği seçeceğini sorduğumuzda doktor olmak istediğini söyledi. Öylesine akıllı ve yetenekliydi ki gözündeki ışıktan ne isterse başarabileceğini o an anlamıştık bile. Bir yandan güzelce sohbet ederken bir yandan da oyun oynamaya başladık. Önce Yapboz yapmak isteyen prensesimiz akıllıca hamlelerle hemen tamamladı ve ortaya pandalarla dolu çok güzel bir resim çıktı. Sonrasında küçük hanımın pandaları ne kadar sevdiğini öğrendik tabii. O güzel yumuşacık hayvanlara ayrı bir zaafı varmış. Yapbozdan hemen sonra prensesimizle oyun hamuru ile oynamaya başladık. Bu konuda da yetenekleri öylesine güzeldi ki bir kez daha hayran kaldık. Kelebeğinden güneşine o kadar güzel şeyler yaptı ki  bize de sadece büyülenmiş bir şekilde izlemek kaldı. Sonrasında hızımızı alamayıp zekâ küpü yapmaya başladık prensesimizle. Zeka küpünün pembe yüzü seçmesinden pembeyi çok sevdiğini de anlamış olduk. Sonrasında miniğimizle beraber boyama yapmaya başladık ve güzelce bir at resmi boyadık. Boyarken de bize atları çok sevdiğinden ve binmek istediğinden bahsetti. Atlara karşı çok sıcak olan miniğimiz hiç korkmadan binmeyi kafasına koymuştu. Hem yetenekli hem cesur bir prensesle tanıştığımızı orda anlamıştık. Boyamayı da bir an önce hiçbir yeri taşırmadan bitiren miniğimizi kocaman alkışladık, daha bir mutlu oldu. Onun yanında zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız, her dakikası bir diğerinden güzel geçen prensesimize "Bir dilek hakkın olsa ne dilersin?" diye sorduk. Oldukça konuşkan ve oyun oynamayı seven prensesimiz bizden "Kırmızı renkte LC eğitici akıllı telefonum" istedi. Sizler de gülüşüyle hayata renk katan bu miniğimizin dileğini gerçekleştirip gülümsemesinin sebebi olmak ister misiniz?

Minik Ahsen'imizin hediyesinin geldiğini duyunca hemen miniğimize götürmek için yola koyulduk. Miniğimiz paketi açarken en az onun kadar heyecanlıydık. Hediyesini görünce gözleri o kadar güzel parladı ki bir kez daha gönüllülerimize aracı olmaktan gurur duyduk. Güzel prensesimiz telefonuyla oynarken öyle güzel gülücükler saçıyordu ki biz de büyülenmiş bir şekilde onu izledik. Bize ve Ahsen’e bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: