BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Abdurrahman - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuk bir kış gününde miniğimizi ziyaret etmenin heyecanıyla Onkoloji servisinin yolunu tutuyoruz. Bizimle tanışmaya can atan miniğimizin adı Abdurrahman. 6 yaşındaki Abdurrahman ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastenemizde tedavi görmekte. Odaya girer girmez Abdurrahman elimizdeki boyama kitabını görünce boyama yapmak istediğini söyledi. Ardından boyama kitabımızın sayfalarını karıştırmaya başladık. Ve en sonunda bir bebek resmini boyamaya karar verdik. Güzel resmimizi boyamaya başladık ve miniğimiz boyadığımız bebeğimize Elif ismini verdi. Sıra geliyor bebeğimizin saçlarını boyamaya miniğimiz annesinin saçları gibi siyah olmasını istiyor ve saçlarını büyük bir mutlulukla siyaha boyuyoruz. Boyamamızı yaparken Abdurrahman'la aramızda geçen tatlı sohbetimizde en sevdiği renklerin mavi ve kırmızı olduğunu öğrendik. Tatlı gülümsemesiyle içimizi ısıtan Abdurrahman'a büyüyünce ne olmak istediğini sorduk ve cevabı "Cerrah." oldu. Ameliyatlar yapıp tüm hastaları iyileştirmek istediğini öğrendik. Boyamamızı bitirince miniğimize dileğini sorduk, bisiklet sürmeyi çok sevdiğini söylerek bizden "Mavi bisiklet" istedi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip neşesine ortak olmak ister misiniz?

Miniğimiz Abdurrahman'ın hediyesinin geldiğini öğrenince büyük bir heyecanla hastanenin yolunu tutuyoruz. Hediyeyi teslim için güzelce hazırlayıp miniğimizin vereceği tepkiyi merak ederek odadan içeri giriyoruz. Bisikleti görür görmez gözleri parlıyor ve renklerini çok beğendiğini söylüyor miniğimiz. Evlerinin bahçeli olduğunu ve bisikletini evinde sürmek için çok heyecanlandığını söylüyor ve bizlere çok teşekkür ediyor küçük prensimiz. Bizler de Abdurrahman'a bu mutluluğu yaşatıp onun gülümsemesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: