BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Yuşah - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hazirana merhaba dediğimiz, güneşli bir Gaziantep gününde, ellerimizde oyunlarımız ve içimizde büyük bir heyecanla üç arkadaş Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Pediatri servisinde Kronik İdrar Yolu Enfeksiyonu (İdrar yollarında tekrarlayan enfeksiyon) tedavisi gören 16 yaşındaki Yusuf'la tanıştık. Bizi gördüğüne çok mutlu olduğu gözlerinin içinin gülmesinden anlaşılan Yusuf'a, yanımızda götürdüğümüz Uno, Resimli Deyim Kartları ve Hızlı Dedektif oyunlarından hangisiyle başlamak istediğini sorduğumuzda oynamaya çok hevesli bir şekilde "Uno" cevabını duyduk kendisinden.Oyunda yaptığı hamlelerden,geliştirdiği stratejilerden ve henüz ilk oyunumuzda bizi yenmesinden de kendisinin usta bir Uno oyuncusu olduğunu anladık. Resimli Deyim Kartları ise hem unutulmaya yüz tutmuş deyimleri hatırladığımız hem de resimdeki deyimi anlatmaya çalışırken çok eğlendiğimiz bir oyun oldu bizim için. Hızlı Dedektif oyununu oynarken de Yusuf'un iyi bir şekilde odaklanabildiğini ve oyun ilerledikçe görselleri daha hızlı bulduğunu gördük, ayrıca aramızdaki tatlı rekabetten dolayı da epey keyifli geçen bir oyundu. Oyunlarımızı oynamaya devam ederken sohbetimiz sırasında; Yusuf'un basketbol oynamayı çok sevdiğini, en sevdiği rengin siyah olduğunu, basketbol takımı olarak Fenerbahçe'yi tuttuğunu, gitar çalmayı öğrenmek ve 18 yaşını doldurur doldurmaz ehliyet alıp araba kullanmak gibi hayallerinin olduğunu ögrendik. Her türden müzik dinlediğini, macera ve polisiye tarzı heyecan verici kitaplar okumaktan hoşlandığını, hiç görmediği yerleri gezip görmekten ve spor yapmaktan müthiş keyif aldığını öğrendik. Yusuf'a ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda, küçüklüğünden beri insanlara yardım edeceği bir mesleğinin olmasını hayal ettiğini ve bundan dolayı da 9 Eylül Üniversitesi'nde  psikoloji okuduktan sonra klinik psikolog olarak hayatına devam etmek istediğini söyledi. Yusuf'a kendisini en çok neyin mutlu edeceğini ve en büyük hayallerinden birinin ne olduğunu sorduğumuzda ise, gitar çalmayı öğrenmeyi çok istediğini, bundan dolayı da gitar eğitimine başlamak için "Siyah bir gitar"ının olmasını çok istediğini söyledi. Siz de Yusuf'un dileğini  gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye vesile olup mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Bugün, Yusuf'un gitar çalma hayalini gerçekleştirmesine vesile olacak siyah gitarını kendisine teslim ettik. Yusuf, hem siyah gitar dileği gerçekleştiği için hem de gitar çalmayı öğrenmeye başlayabileceği için çok mutlu olurken biz de onu böylesine mutlu gördüğümüz için çok sevindik. Yusuf'un dileğini gerçekleştirip onun bu denli sevinmesine ve gözlerinin içinin gülmesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: