BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Mirza - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutların gökyüzünü kapladığı soğuk bi günde oyunlarımızı aldık ve Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Orada bizi Yusuf Mirza kaşıladı. Yusuf Mirza 13 yaşında ve hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tanısı ile tedavi görmekte. Oyunlarımıza Yusuf'un da çok iyi bildiği Uno ile başladık. Durmadan birbirimize kağıt çekme kartları verdiğimiz için uzattığımız oyunu keyif alarak bitirdik. Bu sırada Yusuf bize tuttuğu takımın Galatasaray olduğunu söyledi. Oldukça fanatik olduğunu da söyledi. Meğer yakışıklımız tuttuğu takımın hiçbir maçını kaçırmıyormuş. Ardından kule oyununa başladık. Bu oyunu oldukça seven Yusuf bize hangi taşı oynatmamız gerektiği konusunda yardımcı oldu. Taşları bir bir çekerken derin bir sohbete daldık. Bu sırada Yusuf, ileride hakim olmak istediğini söyledi. Güzel kalbi ve güneş gibi parlayan kişiliği ile böyle bir hayali olması bizi çok mutlu etti. Ayrıca en sevdiği dersin Türkçe olduğunu ve en sevdiği rengin siyah olduğunu da ekledi. Üçüncü ve son oyunumuz olan Ben Kimim? oyununu oynamaya başladık. Takımlar halinde oynadığımız bu oyunda zekice sorular sorarak kartları tahmin eden Yusuf'un bu oyunu ilk defa oynadığına inanamadık. Ziyaretimiz bol kahkaha ile sonlanırken Yusuf'a bizden bir şey isteyip istemediğini sorduk. Yusuf biraz düşündükten sonra "Galatasaray Baskılı Yatak Örtüsü Takımı" istediğini söyledi.
Siz de Yusuf'un bu dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Kışın yerini bahara bıraktığı ılık bir günde, Yusuf Mirza'nın hediyesinin elimize ulaştığını öğrenince annesi ile iletişime geçtik. Yusuf'u bekletmemek için hediyesini hemen kargoya verdik. Hediyesi eline ulaşır ulaşmaz Mirza bizimle iletişime geçti ve çok sevindiğini söyledi. Miniğimizin sesindeki heyecan ve mutluluk günümüzü daha da güzelleştirdi. Yusuf Mirza'nın dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: