BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Aralık ayının sonlarına doğru yağmurlu bir günde yakışıklı bir arkadaşımızı ziyarete gitmek için oyunlarımızı yanımıza alıp Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde yakışıklı olduğu kadar zeki ve iletişim konusunda da çok yetenekli olan Yusuf ile tanıştık. Yusuf 17 yaşında ve Kronik Böbrek Yetmezliği tanısıyla (Böbreklerin zamanla işlevini kaybetmesi) hastanemizde tedavi görmekte. Yusuf ilk olarak Bil Bakalım Kim oynamak istedi ve o kadar güzel sorular sordu ki her seferinde doğru cevabı bildi. Daha sonrasında tombala oynamaya başladık, arkadaşımız Yusuf oldukça şanslıydı bu oyunda. Bizimse bugünkü en büyük şansımız bu kadar iyi biriyle tanışabilmekti. Oyunlarımıza UNO ile devam ettik. Yusuf bu oyunu ilk defa oynamış ama aşırı hızlı öğrenip hemen kazanmaya başladı. En son oyunumuz ise Jenga oldu ve Yusuf bu oyunda da harikalar yarattı. Çok dikkatli oynayarak hiç devirmedi. Oyun oynarken de sohbet ettik. Sohbet ederken Yusuf'un en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik ve çok şaşırdık. Yusuf ayrıca ablasıyla birlikte Antep'in neredeyse her yerini de gezmiş. Ziyaretimizin sonunda ise hem yeni bir arkadaş edindiğimiz için hem de bu arkadaşımızın bir dilek hakkını yerine getirmek için bir şansımız olduğundan çok mutluyduk. Yusuf'a dileğini sorduğumuzda ilk başta çok şaşırdı ve ne istediğini düşünmek istedi bir süre. Daha sonra en çok istediği şeyin "Vitesli Mavi ve Kırmızı Renkli Bisiklet" olduğunu söyledi. 

Siz de Yusuf'un dileğini gerçekleştirip onun bu güzel gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Arkadaşımız Yusuf'un dileği bize ulaşınca çok heyecanlandık. Bunun sevinciyle ailesiyle iletişime geçtik. Yusuf'u daha çok bekletmeden hediyesini teslim ettik. Yusuf çok ama çok sevindi. Onun sevinci bizi çok mutlu etti. Bize çokça neşe saçtı. Onun mutluluğuna aracı olmak çok güzeldi. Biz de Yusuf'un dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna vesile olduğu için gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: