BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ufuk Eren - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Serin bir ilkbahar günü oyunlarımızı alıp yeni bir arkadaş edinmek için Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Orada Ufuk ile tanıştık. Miniğimiz 13 yaşında ve  hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tanısı ile tedavi görmekteydi. Öncelikle Bil Bakalım Kim? oyunumuz ile oynadık. Miniğimiz bu oyunda bizleri yendi. Sonrasında Jenga ve Uno ile oynadık. Arkadaşlarıyla bazen Uno oynayan arkadaşımız Ufuk bu oyunlarda da çok başarılıydı. Bize inkılap tarihi dersini çok sevdiğinden bahsetti. Sohbetine doyum olmuyordu. Ayrıca futbola da pek ilgili olan miniğimiz Galatasaraylı olduğunu ve sevdiği futbolcu isimlerini söyledi. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduğumuzda yüzü gülen miniğimiz bizden "Futbol Topu" istedi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip sevincine ortak olmak ister misiniz?

 Miniğimizin dileği elimize ulaşır ulaşmaz hemen ailesiyle iletişime geçtik ve serviste olduklarını öğrendik. Eren'nin hediyesini alıp havadaki toprak kokusu eşliğinde hemen yanına koşturduk. Oda'ya girdiğimizde bizi yine tüm sevecenliğiyle karşılamıştı miniğimiz. Elimizde hediyesini gördüğundeki mutluluğu gözlerinden okunuyor, gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Hemen beraber hediyesini açtık. Miniğimiz hediyesini çok beğendiğini söyledi ve teşekkürlerini iletti. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzünde çiçekler açtıran gönüllümüze teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: