BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Talha - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji hastanemizde Talha ile tanıştık. Talha 13 yaşında hastanemizde ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla misafir ettiğimiz yakışıklı bir miniğimiz. Başlarda oldukça çekingen olan Talha bizimle oyun oynamak yerine yapamadığı sorularda yardımcı olmamızı rica etti. Bu sene 8. sınıf olan Talha lise sınavına hazırlanıyormuş. Birlikte bir yandan yapamadığı soruları çözmeye çalışırken bir yandan da çok eğlenceli bir sohbet etme imkanı bulduk. Yakışıklı miniğimiz sıkı bir Galatasaray taraftarıymış mesela. :) Boş zamanlarında bir çok şeyi yapmayı severmiş; kitap okumak, tabletle oynamak, TV izlemek gibi ama en sevdiği şeyi sorduğumuzda gözleri parıldayarak futbol oynamak cevabını aldık. :) Çözdüğü matematik kitabının zorluğundan da anlaması hiç zor olmadı; yakışıklı Talha’mız fen lisesini kazanmak için çalışıyormuş. En sevdiği dersi sorduğumuzda heyecanla ‘’Matematik!’’ cevabını aldık. Bu konudaki başarısı bizi kendine hayran da bıraktı ne yalan söyleyelim. İleride çok başarılı bir doktor olmak istiyormuş Talha. Bu bizi ufacık bir gururlandırmadı değil doğrusu. Potansiyel bir meslektaşımızı gördük desek abartmış olmayız. Ziyaretimizin sonlarına doğru geldiğimizde Talha’ya bizden dileğinin ne olduğunu sorduk ve uzunca bir süre düşündükten sonra bizden bir hoverboard istediğini söyledi. Siz de Talha’nın bu dileğini gerçekleştirerek onun o güzel yüzündeki bir gülümsemenin vesilesi olmak ister misiniz?

Bugün Talha'ya hediyesini teslim etmeye gittik. Talha hediyesini çok beğendi ve bize teşekkür etti. Biz de onu bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: