BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sueda - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği güzel bir Gaziantep gününde ellerimizde oyuncaklarımız Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Tanışacağımız miniğimizin bize katacağı güzellikler ve onu eğlendirmek adına sabırsızlanıyorduk. Ziyaretimizde tatlı arkadaşımız Sueda ile tanıştık. Sueda 12 yaşında ve hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tanısıyla tedavi görmekte. Odaya girer girmez enerjisi ile bizi büyüleyen miniğimiz mandala boyamayı çok sevdiğinden bahsedince bizi boyama yapmaya yönlendirdi. Sueda çok yönlü olmasıyla bizi hayrete düşürdü. Çeşitli renk ve şekillerde bileklik yapmaktan hoşlandığını, mandala boyamayı sevdiğini anlattı. İlerleyen zamanlarda gitar çalmak istediğinden bahsetti. Puzzle yapmakta da hünerlerini sergileyen Sueda, en sevdiği rengin yeşil olduğunu söyledi. Ziyaretimizin sonuna yaklaşırken bizden bir dileği olup olmadığını sorduk. Biraz düşündükten sonra "İsminin Yazılı Olduğu Yeşil Bir Gitar" istedi. Siz de Sueda'nın dileğini gerçekleştirerek yüzünde ve ruhunda gülücükler açtırmak ister misiniz?

Güzel bir Gaziantep gününde Sueda'nın dileğinin elimize ulaştığını öğrenince günümüz daha da güzelleşti. Sueda'nın hastanede olduğunu öğrendik ve elimizde gitarımız hastanemizin yolunu tuttuk. Sueda ile birbirimizi ilk gördüğümüzde kalplerimizde karda açan çiçekler birer ikişer boy göstermeye başladı. Gönendi dünya bundan istifade, dünya bayındırlandı. Sueda'nın sevinci bize, bizim sevincimiz Sueda'ya yansıdı. Bu güzel ve tarifi zor anları yaşamamıza vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: