BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sudenaz - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

İnsanların içini ısıtan bu güzel bahar gününde biz de hastanedeki çocukların içini ısıtmak için yola koyulduk ve hastanemizin Genel Pediatri servisinde bulunan 7 yaşındaki Sudenaz’ı ziyarete gittik. Sudenaz hastanemizde MMA, Psödobakter ( Bir çeşit enzim eksikliği/bir çeşit metabolizma hastalığı) tanısıyla tedavi görmekte.Onunla tanıştıktan sonra buraya  onunla oyun oynamak için geldiğimizi söyledik. Sudenaz bunu duyunca çok heyecanlandı ve bir an önce oyun oynamak istediğini söyledi.Biz de Akıllı Bardaklar oyunuyla başladık. Sudenaz oyunu hemen kavrayıp bize fırsat vermeden üst üste önce zile basmayı başarıyordu. Oyunla birlikte sohbet de ediyorduk bu sırada miniğimizin okula yeni başladığını öğrendik. Ona ilerdeki mesleğini sorunca henüz karar vermediğini söyledi. Eminiz ki Sudenaz hangi mesleği yaparsa yapsın en iyisi olmayı başaracak. Akıllı Bardaklar oyununa doyamasak da  Sudenaz'la diğer oyunları da oynamak istedik ve sıradaki oyunumuz onun isteğiyle Uno oldu. Bu oyun daha çekişmeli geçti ama akıllı miniğimiz bu oyunda da kazandı. Ardından Kule oyunu da oynayarak oyunlarımızı sonlandırdık. Biz Sudenaz ile çok eğlenceli dakikalar geçirdik. Son olarak ona bir dilek hakkı olsaydı ne olurdu diye sorduğumuzda ise dileğinin "Barbie bebek seti" olduğunu söyledi. Sudenaz’ın dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Sudenaz'ın hediyesi elimize ulaştıktan sonra hemen ailesiyle iletişime geçtik ve birkaç gün sonra kontrole geleceklerini öğrendik. Heyecanla bekledikten sonra miniğimize hediyesini ulaştırdık. Hediyeyi çok beğendiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. Güzel kızımızın dileğini gerçekleştirerek onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: