BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Seydihan - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde tedavi gören Seydihan ile tanışmak için Genel Pediatri servisine gittik. Seydihan 9 yaşında ve Duchenne Musküler Distrofi (bir çeşit kas hastalığı) sebebiyle tedavi görüyor. Ellerimizde oyunlarımızla odaya girdiğimizde hemen dikkatini çektik zaten. Bizimle oyun oynamak ister misin dediğimizde gözleri parlayarak kabul etti. Bir yandan Yapboz yaparken bir yandan da onu tanımaya başladık. Seydihan arabaları çok seviyormuş hem onlarla oynamaya hem çizgi filmini izlemeye hem de resmini çizmeye bayılıyormuş. Üç kardeşi varmış ama o en çok büyük ablasını seviyormuş. En sevdiği ders matematik, en sevdiği hayvan köpeklermiş. Seydihan suçluları yakalayan bir polis olmak istiyormuş. Daha sonra geldiğimizden itibaren merakla beklediği Kule oyununu oynadık. Oyunu yeni öğrenmesine rağmen hemen ustalaştı. En son olarak Hızlı Dedektif oynadık. Bu oyunda ustalık Seydihan'a aitti. Şekilleri o kadar hızlı buldu ki bizi açık ara farkla yendi. Seydihan'a olmasını çok istediği hayalini sorduğumuzda " Uzaktan kumandalı kırmızı büyük bir araba" dilediğini söyledi. Siz de bu minik kalbin dileğini gerçekleştirip gülümsemesinin sebebi olmak ister misiniz?

Bugün Seydihan'a dileğini ulaştırdık. Heyecanla bugünü bekleyen Seydihan arabasına kavuşunca hemen arabasıyla oynamaya başladı. Arabasını çok beğenen ve seven miniğimiz gönüllüsüne bol bol teşekkür yolladı. Biz de Seydihan'ın yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: