BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Salih - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yeni yılın getirdiği güzel günlerden birinde miniğimizi ziyaret etmek için oyunlarımızı yanımıza alıp Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Miniğimiz Salih ile tanışmak için çok heyecanlıydık. Salih 7 yaşında Lösemi (Kan kanseri) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Salih, önce Ben Kimim oyunuyla başlamak istediğini söyledi. Salih bu oyunda zekice sorular sorarak  karakterleri hızlıca tahmin etti. Oyun arasında en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik. Ayrıca hayvanların seslerini taklit etme oyunu oynarken en sevdiği hayvanın taklidini tahmin etmemizi istedi. En sevdiği hayvanın civciv olduğunu öğrendik. Taklit konusunda oldukça yetenekliydi. Sonrasında Kule oyunu oynamaya başladık. Kuleyi uzun bir süre devirmemeyi başardık. Kulemiz daha da yükselirken bir yandan miniğimizin sevdiği şarkılardan konuştuk. Kuleyi devirene şarkı söyleme şartı koymaya karar verdik. Miniğimizin becerisi sayesinde uzayan bu oyunda kaybedince şarkı söylememiz gerekti. Şarkıya başladığımızda miniğimiz dayanamayıp bize eşlik etti. Çok eğlendiğimiz bir an oldu. Tuttuğu takımın Fenerbahçe olduğu söyledi. Büyüyünce araba satıcısı olmak istiyormuş. Arabaları çok sevdiğini de ekledi. Dileğini sorduğumuzda ise "Akülü Siyah Araba" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna vesile olmak ister misiniz?

Sıcak bir bahar gününde Salih'in hediyesinin geldiğinin haberini aldık. Büyük bir heyecanla Salih'in annesini aradık. Salih'in hastanede olduğunu öğrenir öğrenmez hediyeyi alıp miniğimizin yanına gittik. Salih hediyesini görünce kocaman olmuş gözleri ile bize baktı. Heyecanı ve gülüşü içimizi ısıtmıştı. Hemen hediye paketini açtık ve akülü arabasının kurulumuna yardım ettik. Deneme sürüşü yaptıktan sonra birkaç tur attı ve bize sürüş becerilerini gösterdi. Miniğimizin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: