BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Rüveyda - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutlarla kaplı bir sabahtan sonra ziyaret saatimizin gelmesiyle birlikte güneş gökyüzünden bize kocaman gülümsüyordu. Biz de havanın güzelleşmesinin verdiği enerji ile arkadaşımızla tanışmak için Genel Pediatri servisine doğru yürümeye başladık. Sonunda tatlı arkadaşımızın yanına ulaştığımızda minik bir tanışma faslıyla bugünkü serüvenimiz başlamış oldu. Rüveyda 14 yaşında ve İmmün Yetmezlik (Bağışıklık sisteminin yetmezliği) tanısıyla hastanemizde tedavi görmektedir. Tanışma faslının ardından hemen oyun oynamaya geçtik. Rüveyda'nın isteği ile ilk olarak Kule oyununu oynamakla başladık. Rüveyda'nın zeki ve atik hamleleriyle kule giderek yükselirken sohbet etmeye başladık. Rüveyda'ya sorduğumuz gelecekte ne olmak istiyorsun sorusuna aldığımız öğretmen cevabıyla kalplerimizde arkadaşımıza karşı hayranlık oluşmaya başladı. Bu oyunu Rüveyda'nın yüzündeki tatlı gülümsemesi ve kulenin çıktığı yüksekliğe daha fazla dayanamamasıyla birlikte geride bırakmış olduk. Sonrasında Rüveyda Tangram oyununu oynamak istedi. Tangram oyununda renkli kartlardan farklı farklı hayvanların şeklini oluşturduk. Bu hayvanlardan biri de sohbetimiz sırasında öğrendiğimiz, arkadaşımızın en sevdiği hayvan olan kediydi. Yine Tangram oyununda oluşturduğumuz kaplumbağa şeklini çok seven arkadaşımızla bir hatıra fotoğrafı çektirdik. Ardından arkadaşımızın isteği üzerine sıradaki oyunumuz olan Akıllı Bardaklar oyununa geçtik. Rüveyda'nın bu oyundaki başarısı bizlerin Rüveyda'ya olan hayranlığını bir üst seviyeye çıkardı. Sonra öğrendik ki Rüveyda bu oyunu daha önceden de oynuyormuş ve oyundaki başarısının sebebi bizden oldukça deneyimli olmasıymış. Rüveyda'nın oyundan çok keyif almasıyla birlikte bu oyunla olan serüvenimize uzun bir süre daha devam etmiş bulunduk. Oyunun sonunda Rüveyda kazandı ve kazanmanın verdiği mutluluk onun yüzüne kocaman bir gülümseme kondurdu. Onu böyle görmek bizi de çok mutlu edip gülümsetti. Ziyaretimizin sonunda arkadaşımıza bizden bir dileği var mı diye sorduk. Minik arkadaşımızın Barbie bebekleri çok sevdiğini sohbetimiz sırasında öğrenmiştik. Dileği de bu yönde oldu ve bizden "Barbie Mutfak Seti" istediğini söyledi. Siz de arkadaşımızın bu dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Minik prensesimizin hediyesinin geldiğini öğrenince hiç vakit kaybetmeden ailesiyle iletişime geçtik ve kısa sürede miniğimize hediyesini ulaştırdık. Bu hızımıza prensesimiz de dahil olup mutfağını hemen kurdu. Hayalindeki en güzel yemekleri pişirme dileklerimizi iletiğimiz prensesimiz çok mutlu olduğunu belirtti. Bizi ve miniğimizi mutlu eden gönüllümüze kucak dolusu sevgilerimizi iletiyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: