BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Rumeysa Fatma - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisine yeni miniklerle tanışmaya gittik ve güzeller güzeli bir prensesle tanıştık, Rumeysa ile. Rumeysa 9 yaşında ve hastanemizde ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla tedavi görüyor. Bizi görür görmez yüzü gülmeye başlayan miniğimize ne yapalım istersin diye sorduğumuzda direkt “Boyama.” cevabını aldık. Buradan boyama yapmayı ne kadar sevdiğini siz tahmin edin. :) Hemen bir boyama kitabı seçip boyama yapmaya başladık, hoş bir sohbet eşliğinde tabii ki. Rumeysa hakkında ilk keşfettiğimiz şey hayvanları çok sevdiği oldu. En çok da kendi minik kuzusunu seviyormuş ve onunla bol bol vakit geçiriyormuş. Vaktini değerlendirirken ablasıyla birlikte bebekleriyle oyun oynamak ve çizgi film izlemek favorisiymiş. En sevdiği çizgi filmleri de öğrendik: Maysa ve Bulut ile Niloya. Miniğimizin böyle eğlenceli zaman geçirirken derslerini de aksatmadığını ve en sevdiği dersin matematik olduğunu duyunca çok sevindik. Renkli boyama yapmayı daha çok seven Rumeysa'nın en sevdiği rengin de kırmızı olduğunu laf arasında öğrenmiş olduk. Boyamamızı daha çok Rumeysa'nın katkılarıyla bitirdiğimizde biraz da yapboz oynamak isteyen miniğimizi hiç bekletmeden bir yapboz seçip başladık. Yapboz yaparken aynı zamanda çok istediği, hayalini kurduğu bir şey var mı diye sorduğumuzda ilk başta tereddüt etse de biraz sonra gözleri parlayarak bize dönüp Barbie bebek oyun evi olmasını çok istediğini ve bu dileği gerçek olsa çok mutlu olacağını söyledi. Yapboz oyununu da güzel bir şekilde bitirdikten sonra Rumeysa ile vedalaşıp yanından ayrıldık. Siz de bu bal prensesin dileğini gerçekleştirip onu dünyanın en mutlu miniği yapmak istemez misiniz?

   Bugün büyük bir mutlulukla, hastanemize kontrole gelen Rumeysa Fatma'nın hediyesini teslim etmeye gittik. Bir haftadır sabırsızlıkla hediyesini bekleyen Rumeysa'ya hediyesini teslim ettiğimizde hemen açtı ve hayran kaldı. Eve gider gitmez oynayacağını söyledi. :) Gönüllüsüne de çok teşekkür etti. Biz de Rumeysa'nın dileğini gerçekleştirip böylesine mutlu olmasına vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: