BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nisan - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Gökyüzünde bembeyaz bulutların olduğu güzel bir salı gününde renk renk oyunlarımızı ve boyama kitaplarımızı elimize alıp Onkoloji servisine doğru yola çıktık. Odaya geçtiğimizde güler yüzüyle bizi karşılayan Nisan bizimle oynamak için heyecanlıydı. Nisan 8 yaşında ve hastanemizde Lösemi tanısı ( Kan kanseri ) ile tedavi görmekte. Nisan götürdüğümüz oyunlardan yapboz ile başlamak istediğini söyledi. Yapbozda kumdan kale yapan bir maymun vardı. Nisan da yapbozu görünce en sevdiği hayvanın maymun olduğunu söyledi. Yapboz yaparken hep beraber hızlıca düşünüp iyi iş çıkardık. Nisan'ın bu oyundaki el becerisi çok etkileyiciydi. Sonrasında rengarenk kalemlerimizle boyama yapmaya başladık. Öncelikle resim yapan bir tavşan boyadık. Nisan daha önce bembeyaz bir tavşan gördüğünü ve onu çok sevdiğini söyledi. Ardından çok güzel bir çiçeği boyamaya koyulduk. Nisan harika yeteneğiyle çiçeğimizi sarı renge boyadı. Nisan'a en sevdiği rengi sorduğumuzda pembe ve mor renklerine bayıldığını söyledi. Ayrıca oyunlardan da saklambaç oynamayı sevdiğini öğrendik. Bir de prensesimizin  mor renkli bir bez bebeği vardı. Bu bebeğe beraber isim düşündük ve adının Ceren olmasına karar verdik. Güzel geçen dakikalarımızın ardından minik arkadaşımıza dileğini sorduğumuzda "Barbie 'nin Üçü Bir Arada Rüya Karavanı" istediğini söyledi. Sizler de miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz? 

Güneşin parıl parıl parladığı güzel bir mayıs gününde Nisan'ın çok istediği hediyesi elimize ulaştı. Heyecanla ailesiyle iletişime geçtik.  Nisan hediyesinin geldiğini duyunca çok sevinmiş. Sabırsızlıkla bizi beklemiş. Biz de onu bekletmeden hediyesini teslim ettik. Miniğimiz hediyesine bayıldığını söyledi. Çok mutlu oldu. Ayrıca enerjisiyle bizim de enerjimizi yükseltti. Gönüllümüze kucak dolusu teşekkür etti. Biz de miniğimizin mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: