BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Yasin - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği Gaziantep'in bir gününde boyama ve hikaye kitaplarımızı, yapbozlarımızı yanımıza alıp hayal gücüyle bizi bambaşka dünyalara götürecek bir miniğimizle tanışacak olmanın heyecanıyla Onkoloji servisimizin yolunu tuttuk. Bizi gördüğüne çok sevindiği toprağı hatırlatan kahverengi gözlerinden hemen anlaşılan 10 yaşındaki Yasin ile tanıştık. Yasin, Onkoloji servisinde Lösemi (Kan kanseri) tedavisi görüyor. Yanımızda götürdüğümüz etkinlik materyallerimizden hangisiyle başlamak istediğini başkahramanımıza sorduğumuzda Şimşek McQueen yapbozu cevabını aldık. Şimşek McQueen yapbozunu tamamlamaya çalışırken Yasin'in hangi parçayı nereye koyacağını hızlıca bulmasından dikkatini çok iyi bir şekilde topladığını gördük. Yasin, Şimşek McQueen yapbozunu ilk defa yapmasına rağmen hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra boyama yaparak devam etmek istediğini söyledi. Birlikte boyama kitabındaki resimleri incelerken miniğimize ilk hangi resmi boyamak istediğini sorduğumuzda gemilerin suyun üzerinde ilerlemesini ilginç bulup sevdiğini söylediği için gemimizi Yasin'in hayal gücünün desteğiyle boyamaya başladık. Bir yandan boyama yapıp bir yandan sohbet ederken Yasin; en sevdiği renklerin kırmızı ve turuncu olduğunu, köyündeki tavuklarla ve civcivlerle oynadığı oyunları, gördüğü pembe renkli civcivlerin ne kadar da değişik göründüğünü, Galatasaraylı olduğunu, kardeşiyle satranç oynarkenki maceralarını heyecanlı bir şekilde bize anlattı. Yasin’le sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan bir de baktık ki kocaman gemimizi rengarenk boyamışız. Gemimizi boyadıktan sonra Karıncadan Öğrendiklerim isimli hikayemizi okumaya başladık ve karıncalar hakkında daha önce hiç duymadığımız bilgileri eğlenceli bir hikaye aracılığıyla öğrenmiş olduk. Karıncalar ve doğa temalı hikayemizi okurken Yasin, doğadaki canlıların ilginç davranışları neden ve nasıl yaptıklarına yönelik yaratıcı fikirleriyle ufkumuzu açtı diyebiliriz. Hikayemizdeki karıncaların bize hatırlattığı çizgi filmlerden konu açılmışken de  Yasin, bize en sevdiği çizgi filmin Keloğlan olduğunu hatta Keloğlan'ın en çok keyif alarak izlediği bölümünün de Keloğlan'ın devlerle mücadele ettiği bölümü olduğunu belirtti. 

Ziyaretimizin sonunda Yasin'e kendisini neyin çok mutlu edeceğini sorduğumuzda "Kırmızı Bir Bisiklet"inin olmasını çok istediğini söyledi.
Siz de Yasin'in dileğini gerçekleştirerek davranışlarından ve toprağı hatırlatan kahverengi gözlerinden toprak gibi üretken olacağı şimdiden belli olan miniğimizin hayalini gerçekleştirmek ister misiniz?

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği Gaziantep'in bir gününde Muhammed Yasin'in bisikletinin bize ulaştığı haberi içimizi ısıttı. Biz de bu güzel haberin üzerine miniğimizi bekletmemek adına hiç vakit kaybetmeden Muhammed Yasin'in dileğini kendisine teslim ettik. Yasin'in bisikletini görünce gözlerinin içinin parlamasına vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: