BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kışın kendini iyice hissettirdiği aralık ayının bulutlu bir gününde bardak oyunumuzu ve diğer kutu oyunlarımızı yanımıza aldık. Muhammed ile tanışacak ve oyun oynayacak olmanın verdiği o büyük heyecanla Onkoloji servisimizin yoluna koyulduk. Muhammed 8 yaşında ve Onkoloji servisinde Lösemi (Kan kanseri) tedavisi görüyor. Odasına vardığımızda elimizdeki oyunları görünce hemen bizimle oyun oynamak istedi. Elimizdeki tüm oyunlarla oynayabileceğini öğrenince daha da heyecanlandı. Küçük bir tanışmadan sonra ilk olarak bardak oyunu ile oynamak istediğini söyleyen Muhammed daha önce bu oyunu hiç oynamamasına rağmen çok iyi bir oyun çıkardı. Ardından Tombala ve kelime türetme oyunlarıyla devam ettik ve hepsinde kabiliyetini gösterdi. Galatasaraylı olduğunu söyleyen miniğimiz robotlarla ilgili filmleri izlemeyi çok sevdiğini de söyledi. Aynı zamanda köylerinde çizgili bir kedilerinin olduğunu ve kedileri ilginç bulduğunu söyledi. Bu muhabbet arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Ziyaretimizin sonlarına doğru Muhammed'e bizden istediğin ve seni en çok mutlu edebilecek şey nedir diye sorduk. Biraz düşündükten sonra "Mavi Scooter" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Muhammed'in hediyesinin geldiğini duyunca çok mutlu olduk ve bir an önce ailesi ile iletişime geçtik. Polikliniğe kontrole gelen miniğimiz bizi sıcacık bir gülümsemeyle karşıladı. Elimizdeki hediyesini açmak için sabırsızlanıyordu ve beraber paketinden hediyesini çıkarttığımızda gözlerinin içi parladı. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzünü güldüren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: