BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mira - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mayıs ayının sonuna yaklaştığımız güneşli bir Gaziantep gününde elimizde Süper Bardaklar ve  Kule oyunuyla, içimizde büyük bir heyecanla Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk.Bizi görür görmez çok mutlu olan ve hemen oyun oynamaya başlamak isteyen 5 yaşındaki Mira'yla tanıştık.Mira, Kronik Böbrek Yetmezliği (böbreklerin zamanla işlevini kaybettiği bir hastalık) nedeniyle tedavi görüyor.Elimizde Süper Bardaklar ve Kule oyununu gören Mira biz henüz hangisiyle başlamak istediğini sormadan Süper Bardaklarla oynamak istediğini söyledi. Bardakları üst üste dizmeyi çok sevdiği için de kartta yan yana duran nesneleri bile üst üste diziyordu miniğimiz. Süper Bardakların ardından Kule oyununa geçtiğimizde Mira çok iyi odaklanıp kulenin yıkılmamasına yönelik hamlelerde bulundu,ardından da Kule oyununun parçalarından çok çeşitli evler yapmaya başladık:tek katlı,iki katlı,üçgen,dikdörtgen evler...Mira en çok; tek katlı, içinde mutfağı, yatak odası ve televizyonu olan, etrafı açık evi sevdi.Mira'ya en sevdiği rengi sorduğumuzda tahmin ettiğimiz üzere pembe cevabını aldık çünkü Ela ve Mira adlı iki bebeği, kıyafetleri, saçının bir tutamı hep pembeydi.Kendisine ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda ise doktor olmak istediğini söyledi.Mira,sohbet arasında saklambaç oynamayı çok sevdiğini,ebe olmaktan ziyade saklanmaktan hoşlandığını söyledi ve bize arkadaşlarıyla nasıl oynadığını, saklambaç oynarken onları hemen bulduğunu çok eğlenerek anlattı.Mira'ya kendisini en çok neyin mutlu edeceğini sorduğumuzda biraz düşündükten sonra "mor bir Bebek" cevabını verdi.Siz de Mira'nın mor bebek hayalini gerçekleştirip yüzündeki tebessüme  ortak olmak ister misiniz?

Mira'nın hediyesi elimize ulaşır ulaşmaz gözlerindeki parıltının hayaliyle servisin yolunu tuttuk. Hafif uykulu olmasına rağmen gönlünde açan çiçeklerin güzelliği yüzünden okunuyordu. Hediyesini bize ulaştırarak bu güzelliklere vesile olan değerli gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: