BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 9674 - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havanın hafif yağmurlu olduğu bir mayıs sabahı miniğimizle buluşup onunla güzel vakitler geçirmek için hazırlanıp Genel Pediatri servisimizin yolunu tuttuk. Miniğimiz, 8 yaşında Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Miniğimizin odasına girdiğimizde bizi heyecanla karşıladı. Bizi bekliyor olması bizi de heyecanlandırdı. Öncelikle kısa bir tanışmadan sonra ona yanımızdaki oyunları gösterip eğlenceli vakit geçirmek için zile basmış olduk. Miniğimizin isteği üzerine Ben Kimim oynamaya karar verdik. Bu oyunu zevkle oynadı. Ardından Buz Tuzağı oyununu çok merak ettiğini ve oynamak istediği dile getirdi. Oyun sırasında bizi sabırla bekliyor, sıra ona geldiğinde şirin şirin hareketlerle kendi hamlesini yapıyordu. Hamlesini yapınca bizim bir an önce hamlemizi yapmamızı bekliyordu. Oyun esnasında yüzünde gülücüklerin eksik olmaması bizi mutlu ediyordu. Oyun sırasında bol bol sohbet ettik. Büyüyünce öğretmen ya da doktor olmak istediğini ve bizimle birlikte çalışmak istediğini belirtti. En sevdiği renk kırmızı ve en sevdiği hayvan da kediymiş. Boyama kitabı olduğunu ve beraber boyamak istediğini söyledi. Sonra heyecanla oyun hamuruna sahip olduğunu ve onunla çeşitli şekiller yapmak istediğini söyledi. Jenga oyununu da oynadıktan sonra sıra dilek almaya gelmişti. Ona dileğini sorduğumuzda bize "Pembe Çanta" olursa çok mutlu olacağını söyledi. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak ister misiniz?

Havanın güzel olduğu bir haziran sabahı miniğimizin hediyesinin geldiği haberini aldık. Hemen ailesiyle iletişime geçtik ve sabırsızlıkla hediyeyi miniğimize ulaştırmak için bekledik. Miniğimiz hediyesini heyecanla bekliyordu. Kocaman bir paket görünce çok mutlu oldu. Sevimli miniğimiz heyecanla paketi açtı. İçindekini görünce çok mutlu oldu. O kadar mutluydu ki neşesi gözlerinden okunuyordu. Miniğimizin bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze kucak dolusu teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: